10 Самих цікавих фактів про Сонячну систему

Таємничий космос споконвіку привертав увагу людини своїми масштабами. Незрівнянно велика різниця при порівнянні людей і Сонячної системи, яка є такою ж піщинкою світі космосу, як і людина перед нею.

Система планет, що отримала назву Сонячної, містить безліч об’єктів. Сонце займає центральне положення, подібно серцю. Решта 8 планет діляться на дві рівні групи: великі і маленькі.

До маленьким внутрішнім потрібно віднести такі планети як Земля, Венера, Меркурій і Марс. До великими зовнішніми – Уран, Сатурн, Нептун і Юпітер.

1. Найближчої до Сонця планетою є Меркурій. Незважаючи на цей факт, температура на його поверхні (426 0С) нижче температури на Венері (4750С). Венера чудова ще й тим, що обертається навколо своєї осі проти годинникової стрілки, при цьому є найяскравішою планетою. Яскравість її світіння обумовлена ​​хмарами, здатними відображати 3/4 сонячних променів. Все це робить жарку «красуню» Венеру особливо примітною серед інших планет.

2. Вулкан і Плутон – дві планети втрачені Сонячною системою за останні кілька століть. Не так давно Плутон віднесли до карликових планет. Вулкан став предметом уваги астрономів близько півтора століття тому. Вважалося, що він є найближчою до Сонця планетою, але після тривалих спостережень був видалений зі списку планет.

3. Найважливішим відкриттям стало твердження Коперника про те, що всі планети обертаються навколо Сонця, а не Землі, як це вважалося раніше. За це він і його послідовники стали ізгоями, а Дж. Бруно поплатився за це життям, будучи спалений на багатті.

4. Юпітер має найбільшу кількість супутників. Це стало відомо тільки в 2001 році. До цього першість займав Сатурн. В даний час відомо, що кількість супутників Юпітера становить 63, а у Сатурна тільки 60.

5. Земля унікальна за своїм складом. Вона багата такими елементами: кремній, кисень, нікель, сірка, алюміній, магній, залізо, кальцій і натрій. В іншій частині Всесвіту ці елементи містяться в незначних кількостях, що втрачаються в достатку водню і гелію.

6. Доведено, що зовнішня атмосфера Сонця тягнеться далеко за межі його видимих ​​кордонів. Виявляється, що Земля знаходиться в її межах, що доводить таке явище як Північне сяйво, яке можна пояснити як видимі внутрішні пориви вітру Сонця.

7. Роль найближчого сусіда Землі – Марса не отримала належної оцінки сучасними вченими. З Марса астероїдами були занесені на Землю перші бактерії. Висохлі русла річок і велика кількість мінеральних речовин, здатних утворитися тільки при взаємодії з водою, свідчать про колишню достатку води на цій планеті. Крім назви в честь бога війни, Марс носить ще одну назву – Червона планета. Значний вміст в його грунті окису заліза обумовлює таку забарвлення.

8. Супутник Землі – Місяць завжди займала увагу землян. За часів «холодної війни» між США і Радянським союзом було суперництво за право першими ступити на місячну поверхню. Після того, як її відвідав перший чоловік, американець Ніл Армстронг, інформація про це небесне тіло суперечлива. Особливо вражає інтерв’ю Армстронга, в якому він стверджує про існування інших форм життя на Місяці, проти яких жителі Землі безсилі. Схоже, що для уникнення паніки справжні дані не розголошуються.

9. Крім планет в Сонячній системі присутні астероїди. У великій кількості вони зосереджені в просторі від Марса до Юпітера, яке носить назву Поля астероїдів. Всупереч сюжетів фільмів про космос, щільність заповнення цього простору астероїдами не настільки велика, щоб перешкодити польоту космічного корабля.

10. Темна матерія – одна з найбільш цікавих таємниць космосу і, зокрема, Сонячної системи. Поки вчені не в силах пояснити її природу, але вважають, що вплив цієї матерії в космосі дуже велике.Відомо, що темна матерія, подібно якоря, забезпечує близькість галактик. Вивчення фактів дозволяє зробити висновок, що щільність цієї матерії навколо Землі значна. Це пояснює зміну орбітальної швидкості космічних літальних апаратів при видаленні або повернення на Землю. Це не прямий доказ, а тому офіційних заяв в науковому світі про це поки немає. Сонячна система досі сповнена нерозгаданих таємниць і секретів, які людству тільки належить розгадати. Вона не закінчується Плутоном, як це було прийнято вважати. Розміри Сонячної системи важко осягнути людині, її кордони знаходяться на відстані тисяч і тисяч світлових років. За останні роки наука зробила більше відкриттів з проханням облаштувати космосу, чим за всі попередні століття. існує надія, що в недалекому майбутньому ця тема буде розглянута в світлі нових фактів і теорій.

ВАМ МОЖЕ СПОДОБАТИСЯ