Значення імені Частка (Доляна) – характер і доля, що означає ім’я, його походження

Значення імені Частка (Доляна) – характер і доля, що означає ім’я, його походження

Що означає ім’я Частка (Доляна) – «удача».

Походження імені Частка (Доляна): старослов’янська.

Частка перекладається як “доля”. Ще одне значення імені Частка – “частка”. Також у Росії слово було утворене від Доляны, яка означає «щаслива». Історики часто говорять про те, що ім’я може бути утворене на честь богині з слов’янської міфології, яку вважали покровителькою долі і удачі.

Скорочене ім’я: Долечка, Доленька.

Яке по батькові підходить до імені: Борисівна, Василівна, Володимирівна, Вікторівна, Георгіївна, Єгорівна, Іванівна, Кирилівна, Михайлівна, Миколаївна, Петрівна, Романівна.

Ім’я «Частка» англійською (переклад) не існує, використовується транслітерація – Dolia.

Значення імені для дівчинки

Що означає ім’я Частка з точки зору психології? У школі вона вчиться досить добре і дуже прагне до знань. Вдома обов’язково читає і живить особливу любов до історичних романів. Вона Частка спортом та рухливими іграми цікавиться мало, а воліє якісь більш спокійні і навіть монотонні види діяльності.

По мірі дорослішання дівчинка намагається менш дратівливою, нервовою. Правда, спалахи гніву у неї все одно бувають. Під впливом настрою Доленька здатна на необдумані вчинки, про які згодом буде шкодувати. До людей вона намагається проявляти терпимість, але це не завжди вдається зробити. Особливо, якщо мова йде про зраду – в цьому випадку, ставлення її до людей різко негативне. Цікаво, що при цьому сама по собі є дуже заздрісним, злопам’ятним людиною і теж здатна на не дуже гарні вчинки, хоча і робить їх досить рідко.

Характер імені Частка

Позитивна характеристика імені: Дівчина з цим ім’ям може збирати марки і годинами перебирати їх, любить роздивлятися листівки, малювати. Вона Частка має особливу слабкість до тварин, а тому, щаслива, коли батьки заводять кішку або собаку. До речі, навіть у дорослому віці Частка зберігає любов до тварин, а тому, не дивно, що вона заводить їх, коли обзаводиться сім’єю.

Негативна характеристика імені: У власниці імені характер дуже непростий, і в дитинстві вона доставляє батькам багато неприємностей. Насамперед, варто відзначити її наполегливість. Частку практично неможливо змусити робити те, що їй не подобається – не допомагають ні погрози, ні вмовляння.

Доля імені Частка в любові і шлюбі

Будинок для неї має особливе значення. Прикраса житла – одне з найприємніших занять для Частки, оскільки все-таки вона є дуже домашнім людиною і завжди вважатиме за краще відмовитися від можливості піти на вечірку, залишившись в рідних стінах. Саме тому, дівчина практично напевно буде прекрасною господинею. Одружившись і народивши дитину, Частка спокійно відмовиться від можливості будувати кар’єру і зосередиться на будинку і побут. Терпимість допоможе їй знайти спільну мову зі свекрухою.

Сумісність з чоловічими іменами

Чоловічі імена, відповідні Частці:

 • Частка і Максим
 • Частка і Василь
 • Частка і Артем

Невдала сумісність імен:

 • Частка і Вадим
 • Частка і Олександр
 • Частка і Герман

Таланти, професія, кар’єра

Вибір професії: Жінка, що носить ім’я Частка, надає величезне значення прагматичності і практично завжди думає, що отримає від тих чи інших відносин. Навіть при виборі друзів дівчина по імені Частка керуватися тим, яке положення в суспільстві вони займають або яким є їх матеріальний статус. Часто це відбувається через бажання отримати вигоду, проте є і ще одна причина: дівчині важливо оточувати себе успішними людьми, до рівня яких хочеться прагнути. Саме азарт і бажання стати кращою допоможе Частці отримати від життя все, що вона хоче.

Добробут: Дуже складно назвати її людиною, яка намагається побудувати кар’єру – все-таки інтереси дівчата спрямовані на облаштування будинку і сім’ї.

День ангела Частки: ім’я Частка не святкується, оскільки Долечка не входить до списку православних і католицьких святців.

Відмінювання імені за відмінками

 • Називний відмінок: Частка
 • Родовий відмінок: Частки
 • Давальний відмінок: Доле
 • Знахідний відмінок: Частку
 • Орудний відмінок: Часткою
 • Прийменниковий падіж: Доле

ВАМ МОЖЕ СПОДОБАТИСЯ