Як потрапити в усвідомлений сон

Ми живемо у двох світах. Один – звичний нам, реальний і відчутний, той, в якому ми живемо, до якого звикли. Другий – світ сновидінь, астральних тіл і тонких матерій. Його неможливо просто так побачити, їм важко керувати, і навіть не всі вірять в його існування.

Але якщо ви чули про усвідомлений сон або навіть відчували це надзвичайне явище на собі, – то з упевненістю зможете підтвердити, що тонкий світ існує. Що ж таке – усвідомлений сон, як потрапити в усвідомлений сон і що зробити, щоб навчитися цього?

Усвідомлені сни, або ОС – це змінений стан людської свідомості, при якому людина перебуває в стані сну, але при цьому чітко і ясно розуміє, що спить. У цьому чудовому стані можна керувати подіями, вигадувати і створювати свою казкову реальність і робити те, що наяву неможливо – навіть літати і проходити крізь стіни. Звучить, як казка, але це і є усвідомлені сни. Щоб розібратися в них і зрозуміти, як це працює, не варто плутати поняття. Існують:

  • Усвідомлені сновидіння.
  • Астральні подорожі.
  • Вихід з тіла.

Це – різні стани, але їх іноді плутають. В даному випадку, мова піде саме про усвідомлені сни, і про те, як навчитися бачити їх, з чого почати, і яка практика підійде для освоєння цього незвичайного майстерності.

У чому особливості?

Що ж таке – усвідомлений сон? Це поняття не вигадане, воно доведено вченими. Виникає усвідомлення в сновидіннях за різними причин. Буває це спонтанно під час сну, буває – навмисно. Відбувається це зазвичай ненадовго – людина усвідомлює, що спить, але дуже швидко прокидається. А потім дуже хоче повторити досвід, але не може. Напевно, така практика знайома і вам.

Після такого досвіду дуже хочеться пережити знову усвідомлений сон, викликати його за власним бажанням. Це можливо. На цю тему написана величезна кількість літератури, створена не одна практика та інструкція, є підручники. Відомо навіть, що за допомогою цієї практики і усвідомлених снів можна вирішувати власні психологічні проблеми, знаходити відповіді на запитання та підказки від вищих сил, і багато іншого. Спробуємо розібратися, як це працює, і як навчитися керувати своєю свідомістю, щоб повноцінно існувати в двох світах.

Перш ніж почати займатися практикою усвідомлених снів, запам’ятайте основні правила й застереження. Робота зі свідомістю – річ тонка, і потрібно відноситися до неї відповідально.

1. Ні в якому разі не можна займатися практиками усвідомлених сновидінь в стані алкогольного або якого-небудь ще сп’яніння. Так ви можете завдати непоправної шкоди своїй психіці і організму, і наслідки можуть бути непоправними.

2. Звичайно, кожному хочеться навчитися усвідомленим снам з першого разу, знайти практики і техніки, які відразу спрацюють. Так ми влаштовані – шукаємо легких шляхів. Є один нюанс. Можливо, саме перша практика виявиться успішною – таке буває часто, і багатьом вдається побачити і усвідомити себе у сновидіннях з першого разу.

Але другий раз, а також третій може виявитися невдалим. Не впадайте у відчай! Перший раз дається нам, щоб ми доторкнулися до цього світу, зрозуміли, як він виглядає, що таке є усвідомлений сон – і потім вже не вдасться сплутати. Але щоб навчитися, потрібна постійна практика, як і у всьому. Тільки постійні вправи – і все вийде.

3. Не поспішайте. Будь-яка техніка вимагає повторення і вдосконалення. Не лінуйтеся виконувати додаткові вправи. Щоб керувати світом снів і утримувати стан усвідомленості, потрібно розвивати увагу і вміти відключати внутрішній діалог, потрібно опановувати техніки розслаблення, концентрації.

4. Важливі будь-які дрібниці. Це серйозна практика, якої не так просто навчитися. Потрібно вести правильний спосіб життя, займатися медитаціями, містити в нормі фізичну форму. Це все взаємопов’язане і дуже важливо. Щоб зробити сновидіння усвідомленими, потрібно працювати над цим протягом дня.

5. Висипайтеся. Це – необхідна вимога для подорожей у світі мрій. Спати вам доведеться не менше 8-9 повноцінних годин на добу.

6. Обов’язково ведіть щоденник! Почитавши статті та книги на цю тему, ви помітите, що ця рекомендація стоїть чи не на першому місці. І не даремно! Кожен свій досвід необхідно записувати. Вдалий чи невдалий, всі нюанси і помилки, все, що ви робили, результати. Це дуже допоможе вам. Записуйте в нього абсолютно всі свої сновидіння, навіть незначні. Це посилить вашу пам’ять на сновидіння, і допоможе в них глибше проникати.

7. Пробуйте різні техніки. Їх багато, і вони призводять до хорошого результату, але кожному підходить своя. Знайдіть саме свій метод, але для цього доведеться перепробувати кілька. Одного універсального і дієвого методу немає, на жаль. Спробуйте різні вправи і техніки, і у вас вийде!

Приступаємо до практики

Отже, як викликати усвідомлений сон, з чого слід почати? Техніки існують різні. Діяти потрібно послідовно. Перше – намагатися працювати саме над викликом усвідомлення в мріях. Друге – розвивати необхідні якості свідомості, які допоможуть утримувати стан і керувати ним. Почнемо з першого і зрозуміємо, як викликати усвідомлений сон.

Перший спосіб – простий, але вимагає уважності. Він діє в багатьох випадках, і може призвести до спонтанного усвідомлення. Для цього запам’ятайте фразу «Це сон». Візьміть її за основу.

Кожен раз, протягом дня, як тільки згадаєте про це вправі, зосередьтеся, озирніться навколо, зупиніться – і подумки скажіть «Це сон?». Подивіться навколо і зрозумівши, що це реальність, продовжуйте далі займатися своїми справами. Чим частіше ви будете повторювати вправу, тим швидше буде результат. У мріях ви раптом зрозумієте, що спите, поглянете навкруги, – і зможете керувати цим станом.

Ще один схожий спосіб – це «зачепитися» увагою за якийсь об’єкт. Найдоступніший, який завжди поруч – це ваші руки. Протягом дня частіше перевіряйте, не спите ви. Звичайно, звучить трохи іронічно, адже ви впевнені в тому, що це – реальність. Але суть – в самому вправі. Перевірте, чи не спите чи, подивившись на власні пензлі, у снах вони будуть розмиті. Чим частіше ви станете робити це проста вправа, тим швидше повторіть його в мріях. І тоді вже зрозумієте, що спите…

Щоб почати бачити усвідомлені сни, є ще одна практика – налаштування. Практикувати потрібно цілий день, прямо з ранку. Налаштовуйте себе на те, що вночі буде усвідомлення. Просто говорите з упевненістю самі собі: «Сьогодні я осознаюсь уві сні!», і будьте впевнені, що так станеться.

Особлива техніка, з якої можна почати – це контроль фізичного стану і проміжних станів. Перш ніж приступити, вам доведеться почати жити чітко за графіком. Лягати в один і строго такий же час, приділяти на сновидіння достатній час (не менше 8 годин).

Практика така: ви лягаєте спати ввечері, як звичайно, і будильник свій ставите на такий час, щоб проспати рівно п’ять годин. Прокинувшись по будильнику, відразу ж встаєте. Заварюєте собі натуральний кава – та міцніше, щоб він порушив вашу нервову систему. Спокійно випиваєте, і лягайте в ліжко заново, готуючись бачити сновидіння. Кава подіє на вашу нервову систему, і відразу заснути не вдасться. Але ви старайтесь. Вимкніть думки і внутрішній діалог, створити всередині себе тишу.

Ось це проміжне, тонке стан між дійсністю і мріями – як раз те, що потрібно. В цьому стані всі думки мають бути сфокусовані на ОС. Повторюйте, як мантру «це сон». Скоро ваша свідомість допоможе зробити бажане, і ви усвідомлюєте себе в мріях.

Спробуйте ще одну цікаву практику, щоб навчитися усвідомлення в мріях. Коли ви вночі побачите сновидіння, які вам сподобаються або просто запам’ятаються, прокинувшись, не встаючи з ліжка, ретельно їх згадайте, перейдіть ще раз весь сюжет. Потім придумайте продовження або просто сформуйте чіткий намір продовжити сновидіння з тієї точки, де зупинилися. Поки свідомість розслаблено, і ви знаходитесь на проміжному стані між світами, ще не прокинувшись, це цілком реально зробити. Тільки тепер ваші сновидіння будуть не звичайними, а усвідомленими.

Як не дивно, але одна з найбільш дієвих технік – записувати картинки зі світу мрій. Для чого це? Щоб навчитися запам’ятовувати і надалі контролювати! Якщо людина не запам’ятовує свої бачення, то, можливо, йому часто сняться саме такі, усвідомлені – але він не пам’ятає цього. Одним словом, записуйте. Абсолютно кожен, кожен ранок, відразу після пробудження. Це дуже дієвий метод.

Мабуть, головний секрет в тому, щоб створити чіткий і твердий намір. Щоб почати усвідомлювати себе у мріях, необхідно всього лише це захотіти. І більше нічого, цього може бути достатньо! Це і є основна практика – мати намір зробити це. Кожен день думати про цієї мети, вести щоденник, читати надихаючі статті і досвід інших сновидцев. Загалом, «варитися» в цій темі. Через максимум два-три тижні гарантовано з’явиться перший результат!

Вправи для накопичення енергії

Виявляється основна проблема не навчитися входити в усвідомлений сон, а навчитися утримувати це тонке, крихкий стан. Це дуже складно! Ось все вийшло, сновидіння стали усвідомленими і яскравими, але тільки ти починаєш щось робити – так відразу ж прокидаєшся. Чому і від чого це залежить?

Насамперед, це відбувається від нестачі енергії. Пояснювати такі речі словами складно, адже ми говоримо не про фізичну силу, а саме про внутрішній резерв, який не так-то просто обчислити. Але ви можете відчути самі. Наприклад, коли ви хворі або не виспалися, ви самі відчуваєте, що енергії всередині замало, ключем вона точно не б’є. Так от, щоб утримувати в мріях усвідомленість, її потрібно дуже багато. Звідки вона повинна взятися? Для її накопичення є особливі техніки та вправи, які прості і дуже добре допомагають.

Дуже ефективна практика для накопичення енергії – це йога та інші східні премудрості. Практика йоги ідеальна для цієї мети. Спеціальні асани мають один секрет – вони не просто корисні для тіла, хребта і суглобів. Вони продумані таким чином, що прочищають в людині енергетичні канали, накопичують і концентрують енергію, збирають її з периферії в центр, і так далі. Одним словом – спробуйте.

Дихальні вправи також дуже дієві, і відмінно допомагають накопичити і зберегти енергію. Опис цих простих вправ знайти легко, а робити їх – ще простіше. Вони приємні і не вимагають зусиль, займають не більше п’яти хвилин кожен день. Але якщо ви почнете робити їх щодня, не пропускаючи, ефект вас дуже здивує.

Якщо ви хочете щось спробувати потужний і дієвий, то для вас практика «обітницю мовчання». Вона може вам здатися дивною, але ви здивуєтеся її ефекту. Все просто – мовчіть цілу добу. Мовчіть зовні і всередині! Не спілкуйтеся жестами, не пишіть, не читайте. Ніякої музики, книг, фільмів – повний вакуум! Гуляйте, ходіть без мети, ні з ким не контактуйте. В ідеалі – побути в лісі, на природі. Це дивовижне вправу так багато накопичить всередині вас енергію, що ви зможете не тільки пережити усвідомлені марення одразу ж, але і пробути в них досить довго.

Додаткова робота

Чого ще не вистачає для контролю сновидінь? Є чимало якостей і навичок. Це – фізична сила, спритність і концентрація, вміння відключити внутрішній монолог і зосередитися, релаксація. Всі ці вправи дуже наблизять вас до мети.

Концентрація. Це важливий фактор, і якщо ви підвищите даний навик, то не тільки входити в ОС, але і утримувати стан вам буде просто і легко. Як тренувати концентрацію? Приділіть цьому близько п’яти хвилиночок в день, а краще вранці і ввечері.

Виберіть простий, максимально простий предмет. Це може бути гілка, олівець, або просто ваша власна долоня. Завдання в повній тиші дивитися на предмет, не відволікаючись. Втратили концентрацію, відволіклися, подумали про щось? Поверніться назад, сфокусуйтеся. Доходите до повного відключення від стороннього світу.

Відключення внутрішнього діалогу. Ну, це – проблема майже всіх. Лягайте спати, закриваєте очі… і починається 857-я серія серіалу, у кожного – свого. Починаються думки, фантазії, продовження денних турбот і проблем. Від цього всього потрібно відключатися. Як? Зусиллям волі. Комусь допомагають мантри або духовна музика. Комусь цокання годинника. Комусь- подання однорідного екрану перед очима, або зосередження на власному диханні. Знайдіть свій метод і навчитеся занурюватися в тишу.

Потрібно навчитися розслаблятися. Повне розслаблення тіла – це дуже корисна практика, яка допоможе вам досягти зміненого стану свідомості. Робити це треба поступово, не поспішаючи. Прийміть зручне положення – бажано на спині, рівне випрямивши всі кінцівки, щоб вони не «затікали». Почніть знизу.

Зосередьтеся на кінчику великого пальця своєї правої ноги. Уявіть, як він наливається свинцем, важчає, стає непідйомним. Поступово свинець перетікає в сусідній палець, потім – в наступний, і так наповнює всю ногу. Потім – другу ногу, сідниці, живіт, руки…

Подумки пройдіться по всьому тілу, не пропустите жоден сантиметр його. Ви відчуєте, що ваше тіло важке, непідйомне. Після цього глибоко дихайте. Не плутайте це з напругою – тіло буде здаватися важким, але напружувати м’язи не треба. Навпаки, ви розслабитеся, і, швидше за все, відразу поринете в мрії.

Може здатися, що все дуже важко, роботи дуже багато, і це – суцільні клопоти. Так здається тільки до тих пір, поки не починаєш робити. Складіть чіткий план. Заведіть спеціальний зошит або блокнот. На першій сторінці напишіть план. Наприклад:

  • Вранці – записати все, що наснилося.
  • Вправа на концентрацію (5 хв).
  • Йога (20 хв).
  • Протягом дня повторювати «Це сон».
  • Вчора вправа на концентрацію (5 хв).
  • Перед сном – релаксація.
  • Практика ОС.

Хіба важко? Немає. І часу займає мало. Найважливіше – слідувати цьому плану, не пропускаючи жодного дня. І створити чіткий, твердий намір. Це – головний секрет. І все вийде! Автор: Василина Сєрова

ВАМ МОЖЕ СПОДОБАТИСЯ