Сонник: смерть, померти уві сні

Смерть — це докорінна зміна існуючого порядку речей. Тому якщо сниться смерть, переживати не варто, сонники не дають однозначно негативних тлумачень. Смерті батьків, друзів, дітей у снах — провісники серйозних змін.

Кінцевий підсумок — звільнення від мирського, як від радощів, так і від проблем. Тому бачити сни, пов’язані з цим образом, часто означає швидке позбавлення від гнітючого, зміну місць, суспільства або подій. Якщо брати розділ снів, пов’язаних із загибеллю батьків, то це звільнення від опіки, набуття самостійності.

Неможливість відчути перехід між життям і її кінцем присвоює образу властивості невидимості, непроясненности, а також відсутність стабільності. Повністю усвідомлена смерть уві сні відображає сильне прагнення сновидця контролювати своє життя і, можливо, інших людей.

А факт завершення життя може трактуватися щодо завершення справи, виконання визначеного, тому смерть уві сні іноді служить показником завершеності стоять перед сновидцем завдань.

Велика кількість інтерпретацій дозволяє детально розглянути питання, до чого приснилася смерть. Для цього варто звернутися до контексту сновидіння.

Загибель власна або близької?

1. Найбільш поширені сюжети, де сниться своя власна смерть. Але до чого сниться власна смерть людині в повному здоров’ї? До того ж померти уві сні можна в різних обставинах.

Бачити себе мертвим — відображення великих змін, що відбуваються в житті, результат яких сновидець не може передбачити. Можливо, що бачив сон бажає змінити себе, але боїться наслідків.

 • Якщо людина бачить клінічну смерть, то він не відчуває себе обізнаним щодо того, що відбувається.
 • Померти уві сні на операційному столі — нові враження, знайомства.
 • Якщо приснилася смерть в результаті катастрофи (без пошкоджень тіла) — швидке здійснення задуманого.
 • Катастрофа і загибель, при якій тіло сильно понівечене, означають необхідність докласти великі зусилля для втілення планів у життя.
 • Страждання близьких людей з приводу завершення житті сновидца уві сні — підсвідоме бажання змусити інших людей зрозуміти цінність сновидця.
 • Насильницька загибель у сні — неготовність кардинально змінити життя. Не варто квапити себе.

Радість близьких із-за смерті сновидця означає впевненість його в людях, що оточують його. Бажання принести їм не тільки радість. При цьому присутній і неусвідомлювана впевненість в їх відповідних теплих почуттях до сплячого.

Померти уві сні і раптово воскреснути на похоронах — прагнення дивувати інших, справлятися з найскладнішими питаннями. Бачить сон не вірить в себе. Щоб подолати таку невпевненість, слід постійно вдосконалюватися і простіше дивитися на труднощі.

Дата кінця життя на календарі — варто звернути увагу на день, який був зазначений, якщо сновидець його пам’ятає. Можливо, на цей день призначено щось важливе, в такому випадку все завершиться благополучно.

2. Смерть близької людини уві сні — один із найпоширеніших сюжетів, люди бачать смерть батьків або коханого, дитини або одного. До чого сниться смерть близької людини, відповісти непросто. Потрібно розглядати обставини, в яких сниться смерть близької людини, ступінь спорідненості або рівень відносин з цією особою.

Багато людей, які бачать у снах сцени з загибеллю матері або батька, коханого, брата, дитину або друзів, впадають в паніку, нервують і бояться втрат у житті, але це безпідставні страхи. Смерть уві сні — символ корінних змін, а не реальних трагічних подій.

Сонники, розповідаючи про те, до чого сниться смерть родича, особливу увагу приділяють характеру зв’язку.

До чого сниться смерть мами, якщо вона жива, легко зрозуміти, згадавши, чи не збирається вона переїхати кудись, змінити місце роботи або зробити зміну іміджу. Дуже позначаються на нашому образі матері зміни у її житті, саме руйнування образу і зв’язується з нібито завершенням її життя.

До того ж можна визначити, до чого сниться смерть мами, дізнавшись подробиці її особистих переживань. Можливо, сновидець помітив у поведінці матері великі зміни. Чи бачить сон доведеться взяти на себе виконання обов’язків, які раніше завжди були на матері. Загибель матері може говорити про те, що сновидець сам відчуває до кого-то материнські почуття.

Якщо сновидець бачить завершення життя матері або батька і глибоко засмучений цим, він міг чути тривожні новини від них або знайомого людини про хвороби і катаклізмах, і підсвідомість намагається позбутися страху зіткнення з такими подіями.

Сцени катастроф в мережі або на телебаченні можуть викликати великі побоювання за життя близьких людей. До того ж життя батьків може залишатися незрозумілою для сновидця, якщо він давно не спілкувався з татом і мамою, тому він і бачить у снах трагедії. Може бути пора їм подзвонити? Жоден сонник смерть мами не трактує в негативному ключі, але всі сходяться на тому, що варто звернути увагу на свою самостійність.

Щоб визначити, до чого сниться смерть батька, слід точно встановити, які переживання відчував сновидець під час сну. Якщо це була туга, то сон може вказувати на страх змін. Якщо легкість, то людина відкрита до нового.

Знання про те, до чого сниться смерть батька, можна почерпнути і з аналізу взаємовідносин сновидця і тата. Людина може мучитися від існування відстані між ними з-за якихось проблем в минулому або сьогоденні. Тому сюжет сновидіння спонукає до примирення і відображає бажання взаєморозуміння.

До чого сниться смерть сестри або брата, майже завжди ясно — рідні сновидця потребують підтримки, теплі й турботі, від прояву яких він ухиляється через сильної зайнятості. Якщо сновидінню вдалося врятувати брата або сестру, то наяву комусь із близького оточення потрібна допомога, про яку бачить сон здогадується.

 • Завершення життя брата або сестри, якому радий сновидець, — бажання вирватися зі звичного кола спілкування.
 • Сильна біль від загибелі брата або сестри — страх опинитися одному.

3. До чого сниться смерть бабусі або дідуся, залежить від того, живий чоловік. Якщо помирає той, який наяву живий, але з ним давно не підтримувався контакт, це може свідчити про неможливість зв’язатися з ним, тугу за нього.

Широко поширена думка, ніби погане сни віщують з тими, хто вже помер, але це не так. Сон з померлими родичами говорить про нездатність сновидця взяти на себе те, що раніше було обов’язком батьків.

 • Якщо вдається врятувати уві сні від загибелі померлого наяву родича, сон обіцяє великі зміни, в яких сновидець здійснить майже нелюдські зусилля і отримає несподіваний результат.
 • Завершення життя коханої людини уві сні сповіщає про докорінні зміни в самому побачив сон. Швидкий переїзд, зміна кола спілкування, зміна положення в сім’ї у самого сновидца часто призводять до таких снів.

4. Варто звернути увагу на те, до чого сниться смерть чоловіка, якщо він цілком живий і здоровий, — жінка може відчувати, що її чоловік знаходиться в дуже небезпечній обстановці, слід підтримати коханого і спробувати з’ясувати його страхи. Якщо вдалося врятувати від загибелі коханого — усвідомлення своєї важливості в житті цієї людини.

5. Сонник смерть подруги тлумачить як зіткнення з непередбаченими труднощами в розумінні інших людей. До чого сниться смерть подруги, визначає і контекст сновидіння.

 • Якщо сновидець хоче врятувати, але не може — очікування розчарування в діяльності.
 • Якщо сновидець бачить і не протидіє цьому йому важко зав’язувати нові знайомства і довіряти людям.

6. Щодо того, до чого сниться смерть дитини, сонники розходяться в тлумаченнях. Найбільш перевірені спочатку попереджають про те, що мати могла перехвилюватися або почути повідомлення про хвороби дітей в реальності, і це потім приснилося. Але питання «до чого сниться смерть дитини?» або «До чого сниться смерть сина?» мають й інші відповіді.

 • В деяких джерелах загибель своєї дитини тлумачиться як швидке зміна поглядів на життя у сновидця — нові ідеї, зміна віросповідання чи світогляду.
 • Можливо, сновидець, що бачив кінець життя своєї дитини у сні, просто боїться, що не приділяє достатньої уваги своєму малюкові.
 • Якщо дитина спочатку помер, а потім ожив — маса яскравих переживань чекає сновидця в реальності.
 • Бачити загибель чужу дитину — розчарування в марних мріях. Слід уникати безпідставних фантазій.
 • Загибель чужої дитини може також свідчити про руйнування планів, провісники чого спостерігає сновидець в реальності у друга або знайомого.

Знайомі і незнайомі люди

Смерть знайомої людини — символ зміни обставин, зазвичай внутрішніх, що відносяться до інших людей (клятви, обіцянки, домовленості). Все, що знайоме і вмирає, відкриває простір для нового і незвіданого. Тому загибель знайомої людини — це знак змін внутрішніх, підготовлюють зміни зовнішні. Бачити тихе завершення життя знайомого, але не близької людини — можливість скинути обридлі зобов’язання і обіцянки.

Зустрічаються сни, в яких гинуть незнайомі люди, такі сни виражають відношення бачить сон людини з самим собою. Співчуття до загибелі незнайомої людини — страх розлучитися із стереотипами. Якщо смерть незнайомої людини викликає у сновидця зловтіха/ненависть чи навіть почуття тріумфу — людина легко може розлучитися з непотрібними установками і подолати свої труднощі.

Закінчення життя незнайомої людини трактується більшістю сонників схоже, сон передвіщає безліч змін, з якими людина має впоратися добре, якщо зможе проявити кращі сторони своєї натури і докладе максимум зусиль по досягненню бажаного.

На завершення варто сказати про те, як трактує сонник смерть з косою. Бачити такий образ у сні означає в реальності допомогу від впливової особи або набрання наставника, який проведе сновидця через складне і невідоме перешкода до нових відкриттів та висот (духу, кар’єри, положення).

Смерть — символ зміни, яке повністю залежить від нас.

Автор: Катерина Волкова

ВАМ МОЖЕ СПОДОБАТИСЯ