8 Способів зберігати гостроту розуму з віком – Психологія

Було досліджено і доведено, що певний набір продуктів харчування може допомогти зберегти здоров’я мозку і дати йому додатковий імпульс. В першу чергу це – продукти, багаті жирними кислотами Омега-3 .

антиоксиданти, такі як зелений чай або чорниця, також можуть допомогти поліпшити зв’язок між клітинами мозку. Зелений чай також багатий на поліфеноли, які поліпшують гостроту мислення.

читання

Читання стимулює розум більше, чим що-небудь інше, і зніжа швидкість погіршення пам’яті на 32%. Постарайтеся зробити цю звичку регулярної на багато років.

головоломки

Найпростіший спосіб стимулювати мозок – пазли, судоку, японські кросворди. Зараз в доступі – маса різних додатків з захоплюючими наборами головоломок.

вправи

Так, вправи поліпшують в першу чергу фізичне здоров’я, але пам’ятайте, що всі системи організму взаємопов’язані, а це значить, що регулярні вправи також принесуть користь мозкової діяльності. Навіть проста щоденна прогулянка може мати велике значення для поліпшення пам’яті і когнітивних навичок.

правильна постава

Сидіти в вертикальному положенні і підтримувати правильне положення хребта – значить поліпшувати кровообіг у мозку.

Здоровий сон

Нестача сну може призвести до зниження пам’яті, когнітивних функцій і концентрації. Ваше тіло відновлюється і всі недавно придбані навички засвоюються і стають постійними під час сну. Тому важливо знайти спосіб повноцінно відпочивати.

нове хобі

Коли ви зосереджуєтесь на те, що вам подобається, наприклад, на вивченні мови, заняттях рукоділлям, читанні або каліграфії, ви рятуєтеся від нудьги. Не допускайте ситуацій, в яких мозок “нудьгує” і не діє протягом тривалого часу, тренуйте його набуттям нових навичок.

Медитація або молитва

Ви можете припустити, що медитація тільки розслабляє розум, але насправді вона робить щось більше. Медитація заспокоює розум, знімаючи занепокоєння і стрес, що в кінцевому підсумку сприяє поліпшенню психічного здоров’я, таку ж дію надає і молитва.

Кожен може віддати перевагу свій унікальний спосіб стимулювання розуму. Виберіть той, який вас найбільше цікавить, щоб зосередитися на занятті і звернути назад старіння мозку.

ВАМ МОЖЕ СПОДОБАТИСЯ