6 Складних питань на співбесіді (і як на них відповісти) – Кар’єра

Ви вибрали ідеальний одяг, вивчили всі, що потрібно знати про компанію, але важливо бути якомога більш підготовленим і не йти на співбесіду наосліп! Що дійсно принесе вам роботу, так це ваші блискучі відповіді на запитання інтерв’юера, а не цей супер-милий піджак (вибачте!).

Хоча співбесіду може бути тривалим і нервовим – ці питання можуть потенційно змінити ваше майбутнє, – є кілька складних питань на співбесіді, на які ви можете зробити ставку. Читайте, тренуйтеся і використовуйте це на інтерв’ю!

1. Розкажіть про себе

Це схоже на «Чим ви займаєтесь?», – в опитування, який може бути досить напруженим. Вас просять коротко, але захоплююче підвести підсумки вашої діяльності. Ви повинні привернути увагу інтерв’юера, не вдаючись у історію свого життя.

Що дійсно хоче знати інтерв’юер, так це трохи про вашої особистості, але також і про те, що ви можете привнести в цю конкретну компанію. Тут немає конкретного сценарію відповіді. Він повинен бути адаптований до кожного співбесіди, ви повинні говорити про те, на якому етапі перебуваєте в професійному плані.

ОБОВ’ЯЗКОВО говорите про те, чому ви потрапили в конкретну область і як це пов’язано з вашим досвідом. Ваша діяльність і потенційна користь для компанії – це саме «ви».

2. Яка ваша найбільша слабкість?

Жоден з цих відповідей не відповідає на поставлене запитання. Використання цього питання як можливості “накрутити” собі додаткових очок – не найкращий варіант. Замість цього вони показують, що ваша найбільша слабкість – це нездатність “дивитися в корінь”, і при цьому ви виглядаєте зухвало.

3. Що б про вас сказав попередній роботодавець?

На це питання потрібно відповісти, виходячи з того, як ви покинули своє останнє місце роботи. Якщо вас звільнили, але ви все одно вказали цю посаду в своєму резюме, не намагайтеся її приховати. Замість цього використовуйте це питання як можливість пояснити, в чому ви помилилися і який урок винесли з цієї ситуації.

Якщо ви звільнилися з останнього місця зайнятості, залишившись в хороших відносинах, а ваш колишній начальник готовий дати вам рекомендації, – це відмінний спосіб підкріпити ваші слова.

Проте, будьте готові до такого питання:

4. Чи є робочі місця, які ви не вказали в своєму резюме?

Це особливо складне питання. Зазвичай є дві причини, за якими ми не вказуємо якусь колишню роботу:

  • це була “коротка” контрактна посаду, яка не додавала ніякої користі в ваш професійний досвід або яку ви просто соромитеся;
  • у вас було звільнення з не дуже хорошою історією.

Є певні робочі місця, які дають нам можливість платити за квартиру або підвищувати кваліфікацію (відмінний момент, щоб відзначити цей факт!). Не соромтеся згадувати роботу, яку ви виконували в якості «проміжний етап». Навіть, якщо це робота, яка, на вашу думку, нижче ваших навичок, розкажіть про це своєму потенційному роботодавцю.

Якщо між вами і колишнім роботодавцем залишилися погані відносини, і інтерв’юер задає вам це питання в упор, не варто починати нові робочі відносини з брехні. Про те, що трапилося можна говорити більш розпливчасто, не згадуючи назви компанії. Як би страшно це не було, це – відмінна можливість показати свою людяність, визнати свої невдачі і закінчити на високій ноті, пояснивши, чому вас навчила ця ситуація.

5. Що це за прогалини у вашій трудовій книжці?

це – відповідь на попереднє запитання. іноді пропуски – це втрачені можливості, а іноді просто часи, коли ви були безробітним. Якщо є прогалини, будьте готові пояснити, чим ви займалися в цей час.

Якщо здобувач підвищував свою кваліфікацію, навчався під час безробіття, його шанси отримати посаду підвищуються. Самоорганізація не повинна припинятися, навіть якщо вам не платять.

6. Є що-небудь, що ви хочете у мене запитати?

Якщо ви відповісте: «Ні, думаю, мені все зрозуміло», будьте готові попрощатися з цією роботою. Ви тільки що витратили 30 хвилин на співбесіду, і якщо у вас не виникло питань, значить, ви витратили час даремно!

Ці питання НЕ повинні стосуватися заробітної плати, пільг, вихідних, або того, як довго вам доведеться чекати просування по службі. Обов’язково прагнете до професійного росту, але почекайте, поки вас візьмуть на роботу.

Вивчіть клієнтів, з якими працює компанія, успіхи цієї співпраці, і задайте один-два питання, які показують, що ви готові працювати на компанію і піклуєтеся не тільки про власну вигоду.

ВАМ МОЖЕ СПОДОБАТИСЯ