12 Правил побудови здорових відносин

Про здорових відносинах мріють усі без винятку. Але мало хто знає, як їх зробити здоровими, і більш того, деякі навіть не знають, що таке, ті самі здорові відносини. Але прийшов час з цим розібратися ..

Здорові відносини: визначення та ознаки

Щоб дати визначення терміну «здорові відносини» зручно розглянути його на прикладі романтичних партнерських відносин. Слово «здорові» можна охарактеризувати буквально, адже в гармонійних відносинах обидва партнера ментально-здорові і психічно стійкі. Якщо ж в парі проявляється залежність одного партнера від іншого – тут не може бути й мови про здорових відносинах.

Ознаки «здоров’я» у взаєминах досить різноманітні. Немає чіткої вибірки і переліку особливих характеристик здорових відносин. Одним з головних ознак є те, що партнерам комфортно один з одним.

Ще, здорові відносини можна охарактеризувати відсутністю нав’язаних один одному зобов’язань, відсутністю грубощів, принижень, одностороннього лідерства, і не тільки. Але поговоримо про те, як саме створити ті самі здорові відносини ..

Правила здорових відносин

1. У відносинах має бути комфортно.

Важливо створити для себе комфортну атмосферу у відносинах, якої не обов’язково вписуватися в стереотипи суспільства. Якщо обом зручно бачитися раз в тиждень – відмінно, якщо ж обидва раді щоденним зустрічам – чудово. У кожного різні кордону комфорту, і це нормально.

2. Краще обговорити всі питання «на березі».

Щоб уникнути серйозних конфліктів і непорозумінь, варто ще на початку відносин визначити межі дозволеного і вирішити, дотримання яких правил в парі не важко.

3. Чи не лягати спати в сварці.

Одне з найважливіших правил – не лягати спати, не закінчивши конфлікт. Велика ймовірність того, що партнери вже не повернуться до відкладеного розмови, і проблема буде накопичуватися, як сніжний ком. Вже краще не виспатися і обговорити всі деталі, зате повернутися в спальню в обнімку.

4. Партнери – кращі друзі.

Довіра є основою міцних відносин. Якщо вибудувати спочатку міцну опору з дружби, легко вийде побудувати здорові і поважні відносини.

5. Кожному своє.

Немає жодної проблеми в тому, що у партнерів різні хобі. Важливо не знецінювати інтереси один одного, а дозволяти кожному розвиватися в своєму напрямку.

6. Якісне час разом.

Щоб зберегти тепле і шанобливе ставлення один до одного варто проводити час разом якісно. Це означає, що потрібно приділяти час лише один одному, розмовляти, займатися спільною справою, не відволікаючись на телефон, інші заняття і інших людей.

7. загальні цілі.

Тут все просто: немає загальних цілей – немає спільного майбутнього.

8. бути опорою.

У будь-якій складній ситуації партнер повинен бути впевнений, що його підтримають і зрозуміють, навіть якщо він зробив помилку.

9. Поважати свій вибір.

Це правило відноситься до обговорення свого партнера за спиною. Навряд чи можна відчути себе краще, викликавши до себе жалість і презирство друзів. Важливо поважати зроблений вибір і прагнути вирішувати проблеми, а не виносити їх на загальний огляд.

10. розділяти провину.

Якщо спробувати в сварках ділити провину за принципом «50/50», помиритися можна набагато швидше і з великим розумінням один одного.

11. Довіра – основа союзу.

Довіра приносить в стосунки спокій і впевненість. Відчуваючи, що йому довіряють, партнер, швидше за все, не захоче підірвати довіру.

12. Любов – це найцінніше.

Все вийде, якщо зберігати любов всередині себе, навіть крізь розчарування, сварки і образи. Адже любов – це те, заради чого люди разом.

Дані правила універсальні для будь-яких видів відносин: партнерських, романтичних, дружніх, сімейних. Користуючись цими простими і дієвими способами, можна вибудувати здорові і гармонійні відносини.

ВАМ МОЖЕ СПОДОБАТИСЯ