Значення імені Альона (Оленка) – характер і доля, що означає ім’я, його походження

Значення імені Альона (Оленка) – характер і доля, що означає ім’я, його походження

Що означає ім’я Олена – «червона», «вогненна», «обрана», а на грецькому значення імені Олена – «факел» або «сонячна». Так називались давні племена, що жили на європейській частині Росії – Олени. Вони були дуже войовничими, їх символом були меч і вогонь. Ім’я героїні російських казок Оленка – саме слов’янських коренів, давнього походження. З єврейської перекладається як дуб. Насправді Олена не має ніякого відношення до Олени, це навіть не грецьке ім’я, а давньоруське, язичницьке. Так звали богиню ранкової зорі.

Походження імені Олена: слов’янське.

C дівчиною легко і приємно спілкуватися, вона завжди вислухає, підтримає і дасть добру пораду. Дівчині, яку звуть Олена, підійдуть професії не пов’язані з ризиком: геолог, мистецтвознавець, психолог, може бути невеликий бізнес у сфері послуг. Олена створить теплу сімейну атмосферу в якій будуть рости здорові і талановиті діти.

Скорочене ім’я: Оленка, Оленка, Альоночко.

Яке по батькові підходить до імені: Олександрівна, Олексіївна, Анатоліївна, Борисівна, Валентинівна, Валеріївна Василівна, Вікторівна, Володимирівна, В’ячеславівна, Геннадіївна, Георгіївна, Іллівна, Йосипівна, Костянтинівна, Леонідівна, Матвіївна, Михайлівна, Миколаївна, Павлівна, Петрівна, Тимофіївна, Феліксівна, Федорівна, Юріївна.

Ім’я «Олена» англійською (переклад) не існує, використовується транслітерація – Alena.

Значення імені для дівчинки

Обіцяє щастя значення імені Олена? Маленька Оленка любить казки. Тримається Олена трохи замкнуто, серед дітей тримається відособлено, живе своїм внутрішнім світом. Але в добре знайомому колективі вони відкриті, веселі і життєрадісні.

Жінка Олена довірлива, але, зустрівшись з обманом, особливо зиждущимся на використанні її довірливості, постарається неодмінно покарати ошукав її людини, проявивши при цьому неабияку винахідливість.

Олена добра, але її доброта в дитинстві рідко буває діяльною. Так, вона може принести в будинок брудного вуличного кошеня, напоїти його молоком, поплакати над його гіркою долею, але не проявить твердості, коли батьки видворять «новосела» на нічну вулицю в той же вечір.

Захоплюється Олена всім потроху. І намагається в’язати і шити, і вишивати – її приваблює все красиве. Уроки вчить Олена час від часу. У школі встигає непогано, з деяких предметів навіть відмінно, головним чином завдяки хорошій пам’яті і симпатичного вчителю.

Олена найчастіше схожа на батька. У всякому разі, характер його вона наслідує у точності. Вони емоційні, категоричні. Емоції в її житті взагалі грають велику роль.

В юності Олена справляє враження замкнутої і соромливою, але при близькому знайомстві стає ясно, що Олена – життєрадісний чоловік, велика фантазерка і оптимістка. Більш всього вони досягають успіхів у сферах, що вимагають спілкування.

Олени найчастіше замкнені, при спілкуванні з малознайомими людьми намагаються залишитися в стороні, але в добре знайомому колективі вони відкриті, веселі і життєрадісні.

За характером Олена часто стає схожою на батька. Рід захоплень – найрізноманітніший. Вони намагаються зайнятися всім потроху, але надовго бажання ні на що не вистачає, хоча здібності їм займати не доводиться. Олена чутлива, вміє співпереживати. Бережлива. Інтроверт, не піддається впливу інших людей. Вельми активна, активний.

Не вимагайте від неї більше, ніж вона може дати. У носительці цього імені приваблює її відкритість і простота. Олена не зображує почуття, а просто і безпосередньо їх відчуває і переживає. Секрет її чарівності в нехитрості. Поруч з нею добре, тепло і спокійно. Промінь тепла. Альона та, яка збирає.

Характер ім’я Олена

Позитивна характеристика ім’я: Альона – символ жіночності. Безстрашна, таємниче, мінливе… до такої міри що кожен чоловік може знайти в ній свій ідеал. Олені не властивий теоретизм, але вона здатна проявити велику гнучкість розуму, якщо мова йде про досягнення мети.

Негативна характеристика ім’я: Альона примхлива, що є одночасно і її слабкістю, і чарівністю. Вона досить корыстна, свого не упустить. Ім’я Альона дарує влюбливість.

Доля ім’я Олена в любові і шлюбі

Обіцяє щастя в любові значення імені Олена? Чоловіка краще шукати серед технарів, математиків і економістів. Їй чужі заздрість, образливість і мстивість. Альона може забезпечити себе, але до грошей ставиться легко.

Для неї має особливе значення сім’я, але Оленка швидко втомлюється від надмірної стабільності і одноманітності життя. Їй необхідні відрядження, поїздки.

Побут і сім’я для неї – єдине ціле, що штовхає її до заземлення своїх цілей, коли онасама звалює на себе всі проблеми фінансування сім’ї і побутового пристрою. Альона без жалю відкине всі свої цілі, переключившись на турботи про сім’ю. Якби Оленка знала, що при цьому втрачає удачу і жіночність, то ніколи б не обрала такий шлях, направивши свій інтерес до наук і творчості.

Любов як почуття у неї вторинна, вона з’являється як наслідок співчуття. Олена швидше за все не вийде заміж за багатого і красивого, благополучного у всіх відносинах людину, а віддасть перевагу йому людини, якого пошкодує. Не шкодуючи себе у своїй жертовній любові, Олена чекає такого ж відносинами до себе.

Олена зумовлює нездорове ставлення до всього, що забирає у неї чоловіка, – до його друзів, захоплень і схильностям. Занурена у світ своїх душевних переживань, вона байдужа до недосконалості побуту, легко обходиться малим, невибагливі.

Вдома у Оленки зазвичай панує мир і спокій. Вона Альона домувальниця, турботлива мати. Доброю господинею буває тільки за настроєм. В інший час Альона відноситься до кухні як до нудного, але необхідного елементу буття.

Сумісність з чоловічими іменами

Чоловічі імена, відповідні Альоні:

 • Альона і Яків
 • Альона і Федір
 • Альона і Петро
 • Альона і Наум
 • Олена і Сергій

Невдала сумісність імен:

 • Олена і Володимир
 • Олена і Михайло
 • Олена та Іван

Таланти, професія, кар’єра

Вибір професії: Її плани пов’язані з побутом і роботою, надає величезне значення виконання свого обов’язку. Якщо у Олени є улюблена робота і зона її відповідальності, тоді вона лідер і щаслива. Навіть вдома дівчина не може забути про борг. Її лідерство реалізується відповідальності, яку Олена готова взяти на себе.

Характер сильний, відповідальний і вимогливий до себе. Вона з оточуючими м’яка і обережна, любить докладно пояснювати, а не вимагати. Жінка, що носить ім’я Олена, – логік і аналітик, однак через слабку енергії та відсутності інтересу до техніки не дуже любить точні і технічні науки.

Добробут: Значення імені Альона для професії. Їй ближче філософія, психологія, археологія, дизайн і економіка. Оленка везунчик, має максимально сильний темперамент і добре розбирається в чоловіках, вимагаючи від них вміння гарного коханця і високої духовності одночасно.

Олена людина настрою, не любить побут і фізичну працю, але, володіючи дивовижною терпимістю, готова взяти на себе все. Любить похвалу, але ніколи її не просить, так як вважає це принизливим для себе.

Самооцінка висока і реальна, а ось цілі можуть бути занижені, особливо в тих випадках, коли вона змушена годувати свою сім’ю і займатися побутом. У подібному випадку Альона помітно втрачає свій темперамент, йдучи в холодність.

Олені бажано займатися розумовою працею, не беручи на себе матеріальні проблеми сім’ї,- це збереже жіночність.

День ангела Олени: Альона не відзначає іменини, оскільки не входить в список католицьких і православних святців.

Талісмани Олени

 • Зодіак Олени – Овен, Лев
 • Планета – Сонце
 • Колір – жовтий, червоний
 • Сприятливе дерево – вишня
 • Заповітна рослина – лаванда
 • Покровитель Олени – лев, скарабей
 • Камінь-талісман – алмаз, золото

Знаменитості з ім’ям Олена

 1. Олена Бондаренко – (нар.1984) українська тенісистка, перша ракетка України.
 2. Альона Вінницька – автор і виконавець пісень у стилі поп-рок, колишня солістка жіночої поп-групи «ВІА Гра».
 3. Олена Юрковська – (нар.1983) українська спортсменка, багаторазова чемпіонка параолімпійських ігор, Герой України.
 4. Олена Карташова – (нар.1982) російська жінка-борець, заслужений майстер спорту Росії.
 5. Олена (Олена, Олена) Шоптенко – (нар.1987) дворазова чемпіонка світу 2006 року з бальних танців серед молоді до 21 року.
 6. Олена Торганова – (нар.1980) співачка, солістка групи «Reflex».
 7. Олена Азерная – (нар.1966) – російська художниця, яка працює в жанрі наївного мистецтва.
 8. Альона Хомич – (нар.1981) російська хокеїстка, яка виступає на позиції захисника.
 9. Альона Ахмадуліна – (нар.1978) російський модельєр, засновник бренду Alena Akhmadullina.
 10. Олена Шульга – (нар.1983) колишній Міністр економічного розвитку ПМР (січень — березень 2012 року).
 11. Олена Званцова – російський сценарист і режисер.
 12. Alyosha (Альоша) – українська співачка Alyosha перемогла на національному відборі і представила Україну на «Євробачення-2010».
 13. Альона Свиридова – (нар.1962) уроджена — Леонова; російська співачка, актриса, телеведуча.
 14. Олена Сідько – (нар.1979), російська спортсменка, член олімпійської збірної команди Росії з лижних гонок.
 15. Альона Савченко – (нар.1984) українська і німецька фігуриста.
 16. Олена Врзанева – колишня чехословацька фігуристка виступала в жіночому одиночному катанні.

Відмінювання імені за відмінками

 • Називний відмінок: Альона
 • Родовий відмінок: Альони
 • Давальний відмінок: Олені
 • Знахідний відмінок: Олену
 • Орудний відмінок: Альоною
 • Прийменниковий падіж: Олені

ВАМ МОЖЕ СПОДОБАТИСЯ