Юрій Михайлович Медведєв – радянський, російський письменник-фантаст

Юрій Михайлович Медведєв (06.12.1937 р., Красноярськ) — радянський, російський письменник-фантаст, перекладач.

Народився в 1937 році в місті Красноярську. Батьки: Медведєв Михайло Агеевіч (1915) — льотчик-винищувач, учасник Великої Вітчизняної війни, нагороджений орденами і медалями; Медведєва (Кузнєцова) Віра Никифорівна (1914).

Працював у 1955-1956 рр. вантажником на тютюновій фабриці, трактористом, бетонником, потім поступив у військово-морське училище. У 1961 році закінчив ризьке вище військове червонопрапорне інженерне артилерійське училище за спеціальністю інженер-механік двигунів міжконтинентальних ракет. У 1962-1963 рр. — старший інженер-лейтенант на секретному ракетному полігоні.

Після звільнення в запас з лав Радянської Армії закінчив Літературний інститут імені Горького (факультет поезії).

Працював у журналі «Техніка – молоді» (1964-1974 рр. завідувач відділу фантастики), у видавництві «Молода гвардія» (1974-1978 рр. завідувач відділу фантастики, пригод і подорожей), в газеті «Комсомольская правда» (1978-1982 рр. член редколегії, завідувач відділом моралі, права і листів), в журналі «Наш сучасник» (1982-84 рр .. завідувач відділу критики). У 1984-1989 рр. завідував відділом прози в журналі «Москва».

Роботу Ю. М. Медведєва у видавництві «Молода гвардія» оцінюють по-різному. Найбільш негативна оцінка — «розгром радянської фантастики».

Перша НФ публікація – в 1960 році сценка «Роздуми над книгою» під псевдонімом Юлій Кузнєцов. Автор книг «Капітан зоряного океану», «Колісниця часу». Один із засновників «Школи Єфремова» у вітчизняній фантастиці.

У 1990-2001 р. р. під редакцією Юрія Медведєва була складена і видана унікальна в той час «Бібліотека російської фантастики» у двадцяти томах. Укладач не встановлював чітких хронологічних і літературознавчих рамок «Бібліотеки».

З середини 90-х у співавторстві з письменником-фантастом Оленою Грушко були видані книги енциклопедичного характеру з історії Русі, Росії та російській побуті.

З 1997 по 1999 рік у журналі «Техніка – молоді» опублікував цикл статей про творчість художників-фантастів, підготував ряд вступних статей до публікацій письменників-фантастів.

Твори Медведєва перекладені на мови народів СРСР, а також на англійська, польська, болгарська, сербська та чеська мови.

Брав участь у створенні пам’ятників Володимиру Далю на суспільні кошти (в Російській державній бібліотеці, в Нижегородському університеті).

Президент фонду «Слов’янська міфологія», член Спілки журналістів Росії, член Союзу письменників Росії.

Дружина — Медведєва (Ранцева) Наталія Євдокимівна — лікар-логопед. Діти: Анастасія (1970) — актриса, Олексій (1975) — бізнесмен.

Нагороди:

Лауреат премії «Кубок Андромеди» (1987) видавництва ЦК ВЛКСМ «Молода гвардія»

Лауреат Пушкінської премії Уряду Москви 1999 року

Кавалер ордена Володимира Даля

Кавалер ордена Кирила і Мефодія I ступеня

ВАМ МОЖЕ СПОДОБАТИСЯ