8 Ознак депресії як розпізнати найбільш характерні симптоми депресії – Здоров’я

На жаль, не всі розуміють, що симптоми депресії означають не просто смуток. Більш того, симптоматика захворювання дуже індивідуальна, одні відчувають більше симптомів, і страждають мовчки, а інші навіть не помічають нечисленні ознаки захворювання і довгий час живуть з ними, не відчуваючи себе хворими.

Розглянемо, як розпізнати найбільш характерні ознаки депресії у себе, друзів або членів сім’ї, і як отримати допомогу.

1. Гнів і дратівливість

Часто під час депресії люди відчувають занепокоєння, бувають роздратовані або впадають в гнів. Гнів є не тільки ознакою цього розладу, але часто виступає в якості причини депресії.

Кращий вихід зі стану постійної агресії, невдоволення або дратівливості з найменшого приводу – розмова про свої відчуття з близькими або рідними. Консультація психотерапевта допоможе контролювати спалахи і вкаже, як вийти з депресії.

2. самокритика

Наш внутрішній критик часом буває занадто суворий. Займаючись самоїдством, людина руйнує власну психіку, створює передумови для виникнення депресії, а при її наявності – поглиблює хворобу. Підвищена тривожність за результат, перфекціонізм також живлять хвороба, ускладнюючи лікування депресії.

Іноді варто запитати себе, чи не занадто часто в мові звучить «я повинен», «мені треба», «слід». Це показник надмірно суворого ставлення до себе. Рекомендується поговорити з собою в більш позитивному ключі, зрозуміти, що не можна так заганяти себе, і розслабитися.

3. безвихідь

Одним з найстрашніших симптомів є відчуття безнадійності, марності будь-яких зусиль. Це почуття заважає звернутися за допомогою, переконуючи, що це марно. Саме безвихідь штовхає человекаа самогубство, примушуючи бачити в ньому єдиний вихід.

Часто попередником безвиході є низка невдач, безуспішних спроб, отримання відмов. Невдачі ці з боку можуть здатися дрібницею, але для конкретної людини вони служать відправною точкою в депресію, особливо при схильності до самокритики.

4. Втрата інтересу до життя

Одна справа, коли нудно стає на довгому службовому засіданні, це можна пояснити. А людина в депресії поступово втрачає інтерес до раніше улюблених речей: фільмам, спілкуванню з друзями, спорт і інші захоплення.

У цього стану є спеціальний термін – ангедония. Воно пов’язане, на думку психологів, з недостатністю вироблення гормону серотоніну. Часто це призводить страждає депресією до повної ізоляції, одному з найбільш труднопреодолімих станів.

5. Помітні зміни ваги

Стан депресії провокує зміну харчової поведінки, що не може не позначитися на вазі. Деякі втрачають інтерес до їжі, оскільки більше не відчувають задоволення від неї. Вони просто перестають їсти і сильно худнуть.

інші «заїдають» вічно поганий настрій, намагаються таким способом підвищити життєвий тонус. Іноді це допомагає – вуглеводна їжа сприяє виробленню серотоніну, але в невеликих дозах. Це загрожує стрімким набором зайвих кілограмів.

Крім того збільшення маси тіла сприяє і малорухливість, властива всім зазнають депресію людям.

6. Зміна режиму сну

Демонстративна проблема депресії – порушення режиму сну. Більше 60% хворих відчувають труднощі з засинанням через постійне обдумування життєвих проблем і сплять мало.

В результаті днем ​​вони мляві, неактивні, можуть подрімати. До вечора, при необхідності збереження бадьорості, вони змушені випивати порцію-другу міцної кави, що знову заважає вчасно заснути.

А між тим, при неглибокій депресії нормалізація сну може бути досягнута простими засобами: провітрюванням спальні, неспішною прогулянкою перед сном, склянкою теплого молока з медом та ін.

Решта майже 40%, в основному молоді жінки, навпаки, відчувають непереборну сонливість і сплять набагато більше, чим зазвичай, в будь-який час доби. Не знаючи, як впоратися з депресією, вони обирають цей метод уникнення проблем, стверджують психологи. Однак іноді це працює, сон виліковує душу.

7. втома

Депресія може вивести людину з себе. Пригнічений депресією організм функціонує так, ніби знаходиться в постійній напрузі, викликаючи запалення, що і стає причиною постійної втоми.

Суб’єктивно люди відчувають млявість, зниження витривалості, апатію. Це, в свою чергу, призводить до порушень сну, які посилюють втому. Знову замкнуте коло! Виявляється хронічна втома і загальмованістю рухів, зниженням швидкості реакцій, невиразною мовою.

8. незрозумілі нездужання

При зверненні до лікаря страждає депресією людина далеко не завжди хоче дізнатися, як позбавитися від депресії – про неї він і не підозрює.

Найчастіше причиною візиту до лікувального закладу стають болі невідомого походження в різних частинах тіла: животі, суглобах, спині. Це пояснюється тим, що недостатність серотоніну впливає не тільки на настрій, але і на біологічні процеси організму. Крім того, що виробляється перш кількість серотоніну було досить, щоб маскувати існуючі больові реакції, їх просто не помічали. У цьому випадку біль може бути і не уявної.

Відома і зворотна ситуація – людина скаржиться на депресію (зниження активності і настрою, незрозумілі болі, безсоння), а після обстеження з’ясовується, що причиною всьому – захворювання щитовидної залози або інше, не пов’язане з депресією.

Але частіше все пояснюється тим, що уражені депресією люди схильні до поглибленого самосозерцанию, неадекватного сприйняття найменшого натяку на біль, зведення його в абсолют і перебільшення.

Як впоратися з депресією?

Як не залишають без уваги людини з нападом болю в грудях, що трапився в людному місці, так і депресію можна пускати на самоплив. Цей стан лікується. У одних легко і швидко, а у інших довго і повторними курсами, але терапія сприйняття дійсності, лікарські засоби і фізіопроцедури роблять свою справу.

Як видно, ознаки депресії відбуваються один з іншого, утворюють ланцюжок і, проявляючись одночасно, погіршують стан. Справитися самостійно з цим захворюванням практично неможливо, але способи лікування розроблені і здатні вивести хворого з цього стану.

При підозрі на наявність депресії у себе або близьких людей кращим радою буде візит до лікаря. Допоможе у визначенні цього розладу тест на депресію.

ВАМ МОЖЕ СПОДОБАТИСЯ