7 Захоплюючих способів навчити дитину бути вдячним – Виховання дітей

За останній рік всесвіт дала нам серйозний урок – наскільки важливо бути вдячним за те, що у нас є.

Діти теж повинні це відчувати. Важливо прищеплювати почуття подяки дітям будь-якого віку. Деякі діти від природи дуже уважні і чуйні. Для інших – потрібно трохи більше зусиль для усвідомлення цінності моменту. Незалежно від того, до якої категорії відноситься ваша дитина, це якість, яке варто розвивати.

Ось кілька прикладів, як можна включити “гру на знак подяки” в вашу повсякденне життя.

Робити подарунки

Діти звикли отримувати подарунки за щось або з приводу. Навчіть їх радувати когось просто так, без приводу. Робіть один для одного щось маленьке, щоб показати свою радість від того, що ви просто є одне в одного – зібрати букет осіннього листя для мами, намалювати малюнок татові, зателефонувати бабусі.

банку подяки

Це просто банку, заповнена паперовими нотатками – подяками за хороші спогади. Діти записують хороші події, враження. Пізніше, можна вибрати навмання кілька і перечитати, це надає підбадьорююче дію. Якщо дитина ще не вміє писати, – допоможіть йому:

  • «Сьогодні було так добре обіймати маму».
  • «Грати з новим Lego так весело !!»
  • «Дякую, мамо, за нову вантажівку».
  • «Грати в бадмінтон – це чудово. Ми любимо грати разом».
  • «Вау… ви молодці! Нам було так весело сьогодні танцювати».

Дошка подяки

Розмістіть дошку з написом «Я вдячний за…» в такому місці у себе вдома, щоб кожен міг до неї дотягнутися. Заохочуйте дітей оновлювати свої записи щодня або щотижня, але не вказуйте їх імена. Таким чином, діти будуть відчувати себе вільніше, висловлюючи свої думки, навіть якщо ви пізнаєте їх почерк.

Журнал подяки

Залучення дітей до ведення щоденника – прекрасна віддушина, якої вони будуть насолоджуватися роками. Почніть з простого щоденника подяки. Вони можуть написати пару пропозицій про все, за що вони вдячні. Якщо їм це сподобається, вони можуть разом з дорослішанням навчиться аналізувати події і більше розповісти про своє життя.

камені подяки

Прекрасний варіант для творчих дітей – намалювати на камені то, за що вони вдячні.

Допомогти іншим

Знайдіть спосіб для вашої родини взяти участь в добродійності. Розкажіть своїм дітям, чому, кому і як ви можете допомогти. Це може бути щось зовсім не складне – сортування сміття, посадка дерев, пожертвування речей та іграшок.

Прогулянка на природі

Як ніколи важливо навчити дітей бути вдячними за мир навколо них. Занадто багато людей сприймають нашу планету з усіма можливостями, які вона для нас надає, як належне, що робить нас, в кінцевому рахунку, уразливими. Поясніть своїм дітям, чому ми завжди повинні бути вдячні Матері-Природи, демонструючи все чудові речі і явища, які природа може запропонувати нам.

ВАМ МОЖЕ СПОДОБАТИСЯ