3 Ознаки парфуму з вичерпаним терміном придатності – Краса

Всупереч поширеній думці, навіть найкращі духи з часом втрачають свої властивості. Вони можуть як і раніше мати пристойний запах, і ви все ще можете їх використовувати, але вони безумовно не такі як були спочатку! Чи може парфум зіпсуватися, як його правильно зберігати і які ознаки духів з вичерпаним терміном придатності?

Чому парфум псується?

Існують різні фактори, які можуть визначити, як довго парфум може прослужити, перш чим він почне втрачати свої властивості. Ці чинники включають хімічний склад, виробничий процес, упаковку, а також місце зберігання.

У більшості хороших духів немає певного терміну придатності, і ви навіть можете ніколи не дізнатися, коли він закінчується. Хоча деякі високоякісні духи можуть зберігатися десятиліттями, інші можуть почати втрачати свої властивості протягом декількох місяців.

Дослідження показують, що духи з важкої базовою нотою, як правило, служать довше, чим духи з більш легкої базовою нотою.

Є деякі рідкісні і дуже дорогі парфуми, які працюють навпаки і з часом стають краще. Фахівці проводять аналогію між такими духами і вином; чим вони старше, тим краще пахнуть і тим дорожче будуть. У цій статті ми не говоримо про ці рідкісних ароматах. Ми говоримо про більш поширених і в основному синтетичних продуктах, які, безумовно, псуються з часом.

Зазвичай, коли виробники використовують більш легку базову ноту, аромат здається більш різким. Це тому, що розчин часто більш летючий за своєю природою. Ось чому такі духи поступово втрачають свої властивості, і їх аромат зникає. Це не обов’язково завжди означає, що духи неякісні, це просто означає, що вони недовговічні і їх потрібно використовувати якомога швидше.

Важливо знати, якщо термін дії парфуму закінчився, оскільки використання “зіпсованих”духів може завдати шкоди шкірі, викликати алергію та інші небажані наслідки.

Ознаки того, що парфум зіпсований

Перевірте, як він пахне

Якщо духи лежать в вашому гардеробі багато років, слід ретельно перевірити запах, перш, чим їх використовувати. Найбільш очевидною ознакою того, що термін придатності духів закінчився, є зміна їх аромату, його зникнення або поява неприємного запаху.

Причина зникнення запаху полягає в тому, що багато духи виготовляються з використанням рослинних масел, термін придатності яких закінчується і викликає неприємний запах. Якісні духи не містять таких масел, і це дозволяє їм зберігатися довше.

зовнішні зміни

Другий спосіб перевірити духи – оцінити їх зовнішній вигляд. Зверніть увагу на будь-які зміни фізичних властивостей, таких як щільність і колір. Якщо духи виглядають темніше або щільніше, це може вказувати на те, що їх більше не можна використовувати. Такий склад може зіпсувати одяг і пошкодити шкіру. Інші зміни можуть включати помутніння рідини.

Дорогі і легколетучие духи з високим вмістом етилену також можуть з часом випаровуватися і залишати після себе рідину без запаху.

Перевірте термін придатності

Це очевидно. Якщо у вас є духи, на яких чітко вказано термін придатності, – все просто. Зверніть увагу, що дата закінчення терміну придатності є приблизною, духи можуть зберігатися довше або зіпсуватися раніше.

Якщо термін придатності не зазначено чітко, потрібно знайти код партії, який містить інформацію про те, коли і де були зроблені духи.

Якісні парфуми відомих брендів мають код партії, який зазвичай складається з 3–12 цифр, а іноді і декількох букв. Є кілька додатків, які дозволяють сканувати ці коди, щоб знайти детальну інформацію про духів.

Як збільшити термін придатності аромату?

Найголовніший чинник – це Температура навколишнього середовища. Вона не повинна коливатися, бути занадто високою, або надто низькою.

Температура і вологість впливають на хімічний склад парфуму і порушують його.

Деяким подобається зберігати духи в своїх особистих флаконах, а не в тих, в яких вони продаються. Це не дуже хороша ідея, і краще тримати духи в тому флаконі, в якому вони були куплені. Необхідно також переконатися, що флакон герметичний і не дозволяє духам випаровуватися.

ВАМ МОЖЕ СПОДОБАТИСЯ