14 Способів розвинути свою інтуїцію – Психологія

Інтуїція визначається як інстинктивна здатність зрозуміти щось , без можливості раціонально це пояснити.

інтуїція або «внутрішній голос» – може бути потужним інструментом для усвідомлення життя. Немає очевидної логіки того, чому у нас виникають якісь почуття, але майже у всіх випадках ми в кінцевому підсумку раді, що послухалися свого внутрішнього голосу.

Кожен може використовувати інтуїцію

У минулому інтуїція вважалася якоїсь «чарівною здатністю», доступною тільки певним людям. Насправді, це не так. У всіх нас є здатність розвивати інтуїцію. Навіть якщо ви не відчуваєте, що у вас є хоч крапля інтуїції, ви можете знайти способи включити її в своє життя. Все що потрібно, – це бажання навчитися цьому.

У використання інтуїції багато переваг. Це не означає, що ви повинні стати професійним ясновидцем і почати передбачати майбутнє іншим.

Ось кілька способів, якими інтуїція може принести вам користь:

  • Підвищіть впевненість в собі: Ви іноді сумніваєтеся в своїх здібностях або почуттях з приводу чого-небудь ? Навчившись довіряти собі і своїм внутрішнім мудрості, ви зможете підвищити свою впевненість в собі.
  • Легше приймати рішення: якщо ви часто відчуваєте невпевненість або нерішучість, прислухайтеся до свого внутрішнього голосу, ви можете легше приймати рішення.
  • Інтуїція у взаєминах: скільки разів ви зустрічали людини і відчували до нього погані або хороші почуття? Інтуїція може допомогти нам у відносинах з іншими людьми.
  • Інтуїція в кар’єрі: інтуїція може допомогти вам вибрати правильний кар’єрний шлях і зайнятися тим, що вам подобається.
  • Інтуїція в зціленні розуму, тіла і душі. Часто вміння прислухатися до власного тіла може допомогти нам встати на шлях до хорошого самопочуття. Інтуїція допомагає прийняти важливі рішення про те, що найкраще для нашого фізичного, психічного, емоційного і духовного здоров’я.

Тепер давайте поговоримо про способи поліпшити свою інтуїцію.

14 способів розвинути інтуїцію

Практикуйте уважність

Інтуїтивні люди весь час спостерігають за своїм оточенням. Вони усвідомлюють, хто їх оточує, які думки і почуття люди відчувають, і як можна частіше повністю занурюються в справжній момент.

Це дає їм можливість відчувати свої «здогадки», коли вони виникають. Бути присутнім в даному моменті – відмінний спосіб навчитися розвивати свою інтуїцію і довіряти їй.

Скоротіть час, що витрачається на інших

потрібно практикуватися, покладаючись тільки на власне судження.

Якщо ви розбираєтеся з якимось питанням протягом декількох місяців, перш чим прийняти рішення, чи, якщо ви просите членів сім’ї або друзів допомогти вам прийняти рішення, це ознака того, що ви занадто покладаєтеся на думку інших, а не на своє власне.

Не плутайте інтуїцію зі своїми страхами

При розвитку інтуїції важливо відрізняти інтуїцію від страхів і тривог. Наприклад, якщо ви боїтеся літати, звичайно, у вас буде погане передчуття, коли ви сядете в літак. Але, це не означає, що літак впаде!

Однак, якщо ви часто і спокійно літаєте і любите подорожувати, але одного разу відчуєте, що вам не слід сідати в літак, це може бути приводом, щоб прислухатися до своєї інтуїції.

Уникайте прийняття бажаного за дійсне

Як і наші страхи, прийняття бажаного за дійсне може бути проблемою. Йдеться про бажання думати, що щось відбудеться відмінно. У цих випадках це – НЕ інтуїтивне повідомлення, але – просто ваша надія.

Наприклад, ви граєте в лотерею кожен день протягом трьох років і починаєте думати: «Я просто відчуваю це! Я знаю, що сьогодні обов’язково виграю!» це – прийняття бажаного за дійсне. Але, якщо ви ніколи не грали в лотерею, і раптово, у вас виникає гостре бажання купити лотерейний квиток – ось це більше схоже на інтуїцію!

Звертайте увагу на синхронності в своєму житті

Синхронність виникає, коли ви бачите в своєму житті безліч знаків, які вказують вам якийсь напрямок.

Одним із прикладів синхронності є те, що ви знову і знову починаєте бачити повторювані символи:

Наприклад, ви можете всюди бачити кінь. Ви перебуваєте в парку і помічаєте людей, що катаються на конях. Ви вмикаєте телевізор, а там йде фільм про коней. Ви вивчаєте в Інтернеті щось абсолютно не пов’язане з кіньми і бачите, що кінь є частиною логотипу сайту. Ви відвідуєте музей і помічаєте, що у них раптово з’явилася абсолютно нова експозиція, присвячена коням.

На такі знаки варто звертати увагу! Це ваша інтуїція, яка розпізнає ці закономірності, щоб підштовхнути вас до розуміння символіки коні.

ведіть щоденник

щоденник – прекрасний спосіб відстежувати свої думки і почуття. Коли ми пишемо щось в щоденнику і прочитує це пізніше, часто можна виявити, що ми в своїх записах передбачили якісь події.

Навчіться записувати й інтерпретувати свої сни

щоденник сновидінь – відмінний спосіб глибше зрозуміти свою інтуїцію. Якщо ви будете записувати свої сни і тлумачити їх значення, це допоможе вам краще зрозуміти різні аспекти вашого життя.

Налаштуйте свій слух

Інтуїцію часто називають «шостим почуттям» – і тому розвиваючи її, корисно навчитися в повній мірі використовувати і розуміти всі свої почуття!

Один із способів навчитися «налаштовуватися» на різні речі – це використовувати слух. Ми часто зосереджуємо свою увагу на одному звуці, не чуючи інші. Наша інтуїція працює за тим же принципом.

Знайдіть хвилинку, щоб закрити очі і зосередитися тільки на тому, що ви чуєте. Може бути, це ваші сусіди розмовляють в своїй квартирі, або, може бути, ви чуєте рух на вулиці або навіть щебетання птахів. Зосередьтеся тільки на одному звуці за один раз.

Слідкуйте за своїм настроєм

Наш настрій може часто змінюватися, особливо, коли ви чутливі до різних енергій навколо вас. Дуже допомагає щоденне відстеження свого настрою за допомогою простої діаграми.

Діаграма настрою дозволяє дуже легко зрозуміти, які зовнішні події і внутрішні думки можуть впливати на ваше загальний настрій. Ви можете проаналізувати і помітити закономірності і тенденції, які допоможуть зміцнити вашу власну інтуїцію.

Практикуйте подяку

Один із способів миттєво поліпшити свій настрій – проявити подяку. Коли ми приділяємо час роздумів про всі дрібниці нашого життя, за які ми вдячні, це дає нам можливість привнести в нашу свідомість позитивні моменти.

Цей привнесення чогось в свою свідомість – відмінний спосіб укріпити ту «м’яз інтуїції», яку ми використовуємо, щоб природним чином зосередити увагу на своїй свідомості.

Встановіть здорові кордону

Ви коли-небудь зустрічали абсолютно негативного і токсичного людини? Він постійно на все скаржиться, постійно вимагає вашої уваги і часто просто виснажує вас.

здорові кордону дозволяють вам зосередитися на тому, що найбільш важливо саме для вас і приносить радість в ваше власне життя, а також допомагають не допустити, щоб ці токсичні люди захаращували вашу власну енергію. Вивчення способів встановлення меж для людей і ситуацій, що виснажують вашу енергію, може допомогти зберегти чистоту своєї психічної енергії.

Звертайте увагу на випадкові думки з нізвідки

У більшості з нас протягом дня виникають думки з нізвідки: «Мені слід зателефонувати сестрі» або «Купити молоко по дорозі додому».

Записуйте ці думки, тому що часто вони виникають з якоїсь причини. У сестри може бути якась новина для вас, скороминуща думка купити молоко, може виявитися вдалою, коли на наступний ранок ви захочете напекти млинців, а на вулиці буде ожеледь.

Звертайте увагу на сигнали, що виходять від вашого тіла

Є причина, по якій інтуїція часто асоціюється з «внутрішнім відчуттям» – в шлунку є нервові закінчення, які реагують, коли в мозку спрацьовує певний тригер.

Кожна частина тіла працює за таким сценарієм, тому, якщо ви відчуваєте оніміння, поколювання, тяжкість або інші фізичні відчуття, це може бути ясним ознакою звернути увагу на те, що відбувається прямо зараз, і на те, що ви відчуваєте.

Також може бути корисно відстежувати момент появи цих відчуттів. Озираючись назад, ви можете побачити закономірність.

Практика творчої візуалізації

Корисно навчитися використовувати силу уяви і візуалізації, щоб зосередитися на створенні того життя, яку ви хочете.

Це передбачає практикуватися в техніці уяви речей, які можуть бути вам корисні. Наприклад, якщо ви відчуваєте страх, ви можете візуалізувати навколишній вас захисний бар’єр. Якщо ви хочете переїхати, уявляйте собі кожен день – як повинен виглядати ваш ідеальний будинок.

Багато хто використав творчу візуалізацію в альтернативних методах лікування і навіть в якості інструменту для подолання складних емоцій або травм. Як зрозуміти, що треба представляти? Ну звичайно ж, інтуїція нам на допомогу!

Проявивши терпіння, практику і наполегливість, ви виявите, що можете більш впевнено використовувати свої інтуїтивні здібності в своєму житті. Чим більше ви прислухаєтеся до свого внутрішнього голосу, тим краще будете знати, коли саме потрібно його слухати.

ВАМ МОЖЕ СПОДОБАТИСЯ