12 Способів привести своє життя в порядок в новому році – Психологія

Як найкраще привести своє життя в порядок в той час, коли ми постійно в стресі або зайняті? Виконуйте наступні з цих 12 комплексних завдань одночасно або кожен день вирішуйте одну, і це привнесе здоров’я і благополуччя в ваше життя.

Проаналізуйте свої фінанси

гроші – це не просто те, що ви заробляєте, а потім витрачаєте; це енергетична сила вашого життя. Подумайте про це: гроші – це обмін цінності на зусилля і енергію, які ми витрачаємо близько 40 годин щотижня.

Погляньте на свої грошові витрати, щоб заново оцінити, як ви витрачаєте свою життєву енергію. Чи дійсно вам приємно піти випити з другом, з яким вам не весело, або купити чергову кофточку, яку ви ніколи не надягнете? Управління фінансами, засноване на тому, що приносить радість, а що ні, зменшить стрес, пов’язаний з витратами грошей на відпустку, предмети і події, які вам дійсно подобаються.

якщо гроші – постійне джерело стресу для вас, спробуйте “очистити” свої витрати. Перегляньте регулярні платежі, збільште заощадження на 5%, не зависає в інтернет-магазинах і призначте певні дні тижня, в які ви не будете витрачати гроші.

Подумайте про те, щоб вкласти заощаджені гроші в себе: Придбати абонемент в тренажерний зал, оплатити освітній онлайн-курс або відкласти більше на свій ощадний рахунок на майбутнє.

Переоціните свої відносини

Відмовтеся від отруйних людей, які виснажують вашу енергію, а не піднімають настрій. Складіть список людей, з якими ви спілкуєтеся найчастіше, включаючи друзів, сусідів, родину, колег. Запитайте себе, як ви себе почуваєте після спілкування з кожним з цих людей?

Якщо ви виявите, що деякі “неминучі” люди не потрапляють в цю категорію (наприклад, колега або токсичний родич), ви все одно можете свідомо вирішити приділяти їм менше уваги і енергії, навіть якщо їм це необхідно.

Спростіть свій раціон

Замість того, щоб вибирати чергову “ефективну” дієту, спростите свій раціон. Менше зосереджуйтесь на напівфабрикатах, оброблених продуктах або безлічі соусів. Замість цього віддавайте перевагу цілісним продуктам, вирощеним на землі, а не на фабриці.

Переконайтеся, що велика частина вашої візки в магазині заповнена цільними продуктами, такими як сочевиця, рис або киноа. Робіть страви більш ароматними, використовуючи цільні інгредієнти, такі як трави, спеції, оливкова олія або яблучний оцет. Так, ви можете вибрати оброблені харчові продукти, щоб спростити собі життя, але кілька свіжих, цілісних інгредієнтів – це внесок в своє самопочуття.

Обмежте стрес і позбудьтеся від негативних емоцій

Як щодо емоційної детоксикації? Іноді потрібно зосередитися на видаленні “нечистот” з розуму. Мета емоційного Детокс не в тому, щоб повністю позбутися від негативних емоцій (в кінці кінців, злети і падіння – частина людського буття), а в тому, щоб позбутися застійних емоцій, в яких ви більше не потребуєте.

Спробуйте записати свої негативні емоції, придумайте план дій на випадок їх виникнення, прагнете до повного очищення від скарг. оскільки стрес – це серйозна (і неминуча) частина психічного здоров’я, приділіть першочергову увагу його зменшення.

Очистіть свої соціальні мережі

Пройдіть детоксикацію в соціальних мережах і видаліть всі “життєво необхідні” додатки (вибачте, якщо це надто драматично!) Зі свого телефону на певний період.

Після того, як детокс закінчиться, скасуйте повідомлення або підписку на профілі, які вас не надихають, перестаньте перевіряти свій телефон з ранку і відключіть всі повідомлення. Так, ви не помилилися, саме «всі»! Коли повідомлення включені, будь то лайки в Instagram або коментарі в Facebook, ви більше не контролюєте і не відповідаєте за своє життя і звички.

Створіть простір без технологій

технології – це велика частина нашого життя. Хоча технології часто неминучі (нам же потрібно якось заробляти на життя), спробуйте виділити одне місце у вашому будинку, вільне від технологій. Спробуйте спальню, кухонний стіл або кут для килимка для йоги, де серіали Netflix, стрічка Instagram або Facebook заборонені.

Позбавтеся від зайвого одягу

шафа – це найважливіше простір для початку очищення, оскільки демонструє прямо – від чого потрібно позбутися, – подарувати, продати або пожертвувати одяг, яка вам явно не підходить.

Триматися за предмети, яким явно не місце у вашому гардеробі, тільки заважає вам бути в гармонії між самовідчуттям і своїм зовнішнім виглядом.

Позбавляйтеся від того, що не викликає радості. Навіть ваша одяг повинен приносити користь вашому житті: затишний светр, який зігріває вас, блискучий браслет, який робить вас щасливою, красивий бюстгальтер, який змушує вас почувати себе сексуально, або плаття, яке нагадує вам про похід по магазинах з мамою.

Спростіть процес прийняття рішень

Ми приймаємо безліч рішень кожен день, навіть протягом перших кількох хвилин після пробудження: включати чи ні повтор будильника, що надіти (це приблизно 100 різних рішень) і ризикнути чи запізнитися на роботу заради чашки кави?

Безліч необхідних рішень з незначних питань пригнічує настільки, що ми стаємо нездатними прийняти навіть найпростіше рішення.

Щоб підтримувати здорові звички і поліпшити самопочуття, максимально обмежте можливості відстрочки справ і тим самим ви знизите стомлюваність від прийняття рішень. Вимийте посуд відразу після обіду, не допускаючи можливості зробити це пізніше, заздалегідь купите абонемент в зал, готуйте одяг для роботи з вечора, щоб знизити рівень стресу з ранку.

Проводьте час в тиші

Коли ви в останній раз сиділи мовчки і нічого НЕ робили? Мається на увазі без включеного телевізора або Instagram на вашому телефоні.

Порівняйте це з підключенням телефону до зарядного пристрою; коли мозок завжди включений, він ніколи не може бути відключений сам.

Влаштуйтеся зручніше на дивані або сядьте на лавку в парку, витратьте дві хвилини на те, щоб вловити кілька різних запахів, розрізнити звуки, помилуватися пейзажем або уважно розглянути якийсь предмет. Чим незручно вам сидіти в тиші, тим сильніше ви цього потребуєте.

Перегляньте свій розклад

Ви можете (і повинні!) Детоксіфіціровать свій графік. Проаналізуйте в своєму планувальнику кілька днів або тижнів, щоб краще зрозуміти, чим ви займаєтеся весь день щодня.

Якщо ви не плануєте, спробуйте відстежувати кожну дію і завдання протягом декількох днів, щоб краще зрозуміти, як ви проводите свій час. Додайте всі, від робочих проектів до п’ятихвилинної прокрутки стрічки в Instagram.

Як тільки ви точно дізнаєтесь, як проводите день або тиждень, переоціните то, що дійсно вартує часу й енергії.

Оцініть, як ви можете заповнити цей час по-іншому, щоб зробити себе щасливішими або спокійніше.

Оточіть себе кімнатними рослинами

Рослини виділяють хорошу енергію. Вважається, що вони знімають стрес, очищають повітря, підвищують творчий потенціал і допомагають підвищити продуктивність.

Іншими словами, наявність рослини у вашому будинку або на робочому місці може одночасно знизити рівень стресу, підвищити якість роботи і повітря.

детоксикація сну

Все починається в спальні, сон – один з найважливіших елементів загального благополуччя. Завдяки таким факторам, як стрес на роботі, надмірна дія світла і запійний перегляд серіалів Netflix, багато людей покладаються на каву протягом дня.

Для того, щоб досягти гарного самопочуття, необхідно регулярно отримувати 7–9 годин якісного сну вночі. Якщо ви прокидаєтеся невідпочилої і не відчуваєте себе бадьорим протягом дня, можливо, винен ваш сон (або його відсутність).

ВАМ МОЖЕ СПОДОБАТИСЯ