11 Ноября гігантський астероїд у вигляді черепа підлетить до Землі

11 листопада 2018-го великий астероїд наблизиться до нашої планети. Журналісти пишуть барвисті статті, конспірології пророкують черговий Кінець світу, а хтось подібних тим і зовсім стосуватися не хоче. Але зараз мова йде про незвичайному астероїді, адже його зовнішній вигляд справді жахає. Вперше про особливості цього космічного тіла розповіли європейські астрономи, що спостерігали його в потужні телескопи.

Астероїд 2015 TB145 був відкритий в 2015 році, і він, треба визнати, став справжньою сенсацією з кількох причин. Перш за все, зафіксований був лише за два тижні до того дня, коли була досягнута максимальна наближеність до Землі. Крім того, прилетіла брила 31 жовтня – день, коли світ відзначає Хеллоуїн. А "добив" ситуацію лик астероїда, дуже нагадує череп або гарбуз – символ головного святкування нечистої сили. Загалом, повний комплект для того, щоб досить сильно злякатися.

У NASA, наприклад, астероїд прозвали "великий гарбузом", а ESA охрестила "чортовим черепом". Остраху наганяють додатково дані, отримані співробітниками Інституту астрофізики Андалузії. Було встановлено, що обговорюваний об’єкт є дуже чорним, відображаючи лише 6% падаючого на нього світла.

Існує, до речі, версія, що 2015 TB145 насправді не належить до сімейства астероїдів. Є ймовірність, що це дуже древня комета, яка з часом повністю втратила речовини, що формує відмінну рису даного роду космічних тіл – світиться хвіст. Тепер нещасний подорожній змушений борознити простори Сонячної системи без "прикраси".

Астероїд або комета, але в будь-якому випадку цей об’єкт має просто приголомшливими габаритами – 625 на 700 метрів. Якщо такий гігант впаде на Землю, то глобальної катастрофи з мільйонами жертв точно не уникнути. А адже три роки тому "Чортів череп" промчав на величезній швидкості повз нас на відстані 488 тисяч кілометрів, що вважається вкрай небезпечним зближенням.

11 листопада 2015 TB145 знову "погостює" у Землі, тільки на цей раз дистанція між двома об’єктами виявиться настільки великий, що паніки не повинно викликати навіть у людей, не особливо розбираються в подібних речах. А наступного разу астероїд заявить про себе тільки через 70 років, але знову так близько, як в 2015-му не підлетить.

ВАМ МОЖЕ СПОДОБАТИСЯ