10 Заповідей мобільного етикету

Наприклад, якщо ви використовуєте зворотну адресу начальника, відсилаючи лист колезі, це означає, що ви жартуєте. Ніхто і не коли не вчив таких речей на курсах підвищення кваліфікації – такі речі засвоюються самі по собі. На даний же момент я відчуваю необхідність внести ясність у ситуацію з використанням стільникових телефонів і викласти деякі правила поведінки.

Існує багато неприємних ситуацій, пов’язаних з мобільним зв’язком, які кожен з вас може випробувати на собі, тому настав час створити якийсь порядок з мобільного хаосу. Наведений нижче звід правил ні в якому разі не є "істиною в останній інстанції", тому що нові правила будуть з’являтися з розвитком технологій як відповідь на дратівливі витівки користувачів цих технологій. Заповідей зазвичай буває десять, так що ці Десять Заповідей будуть першими правилами "мобільного етикету".

1. Чи не дратуй ближнього свого базіканням своїм.
Коли людям нікуди діватися від ваших розмов, наприклад, в громадському транспорті, в літаку або за обіднім столом, потрібно позбавити їх від цього. Оточуючі повинні мати можливість не слухати вашу розмову.

2. Та не буде "Кукарача" дзвінком твоїм.
Або ж п’ята симфонія Бетховена, або ж Bee Gees, або ще якась дратує мелодія. Невже мало того, що телефон і так дзвонить щохвилини? Потрібно ще й слухати мелодію одноголосного синтезатора?

3. Та не буде почутий телефон твій в театрі.
Я не впевнений що потрібно про це нагадати, але, з огляду на постійні порушення цього неписаного правила, я відчуваю себе зобов’язаним включити його в список заповідей.

4. Чи не турбує ремінь свій надміру.
Не варто носити більше двох мобільних пристроїв одночасно. Хоча це і не стало серйозною проблемою, що зростає кількість різних хитромудрих штучок – телефонів і пейджерів – досить імовірно, призведе до появи ременя, подібного до того, що використовував Бетмен для кріплення всіх своїх пристроїв.

5. Так відсохнуть руки дзвонить за кермом.
Я абсолютно серйозний: це божевілля потрібно зупинити. У світі багато людей, які не в змозі нормально управлятися з автомобілем і мобільним телефоном окремо, не кажучи вже про те, щоб робити це одночасно.

6. Вуха твої нехай не будуть зайняті без необхідності.
Не варто одягати навушники гарнітури, якщо телефон не використовується. Це схоже на ситуацію, коли дзвониш по звичайному телефону і одночасно говориш з кимось, хто перебуває поруч: ніхто точно не знає, з ким із них говорять. дуже дратує.

7. Чи не піднось голосу свого, кажучи по телефону своєму.

Не потрібно говорити по стільниковому телефону голосніше, чим ви говорите по звичайному: у стільникових телефонів надзвичайно чутливі мікрофони. Я можу визначити, що мені дзвонять з мобільного телефону за стилем розмови, але не по звуку. Крик в трубку не допоможе, якщо через поганий сигнал випадають слова. Винятком є ​​випадок, коли ваш співрозмовник знаходиться в межах чутності.

8. Та не будеш нероздільний ти з телефоном твоїм.
З очевидних причин необхідність в постійній мобільного зв’язку з цим не явлется нормальним станом людини. На роботі можете сходити з розуму по мобільному зв’язку, а вдома краще відпочити від неї.

9. Телефон Хай твоє не введе у спокусу ближніх твоїх.

Минув той час, коли використання стільникового телефону могло вразити інших людей. Зараз це можливо, тільки якщо ви користуєтеся одгім з тих класних телефонів з космічним дизайном. В іншому випадку вас, біс сумніву, приймуть за неофіта і позера.

10. Та не побачать твій телефон поруч з хлібом твоїм.

Не потрібно викладати телефон на стіл в ресторані тільки по тому, що вам можуть зателефонувати. Це не Дикий Захід, і ви не ковбой за картковим столом в салуні з пістолетом напоготові. Невже не можна бути більш стримані? Якщо він задзвонить, ви його чудово почуєте, навіть якщо він буде в кишені або на поясі.

Післямова: Велика частина цих заповідей не вступає в протиріччя зі здоровим глуздом, проте всі вони порушуються щодня.

ВАМ МОЖЕ СПОДОБАТИСЯ