10 Кімнатних рослин, небезпечних для домашніх кішок і собак

Ось список кімнатних рослин, які дійсно мають безліч переваг і улюблені садівниками, але, одночасно, вони отруйні для домашніх тварин. Якщо ви вирішите вирощувати ці рослини у себе вдома, тримайте їх поза досяжністю для тварин, і ви забезпечите своїх вихованців.

диффенбахія

Ці рослини дивно різноманітні, з зеленими і білими візерунками на великих листах. Існує кілька різних сортів диффенбахії, і їх неважко вирощувати. Ці витривалі рослини можуть розвиватися при мінімальному догляді, найважливіше – тримати їх в теплі і вологих умовах.

Незважаючи на свої переваги, диффенбахії можуть доставити домашнім улюбленцем чимало прикрощів. Як і багато рослин, вони містять оксалат кальцію, який присутній в різних концентраціях у всьому царстві рослин. Однак в разі диффенбахії це хімічна речовина утворює мікроскопічні (але дуже гострі) кристали, звані Рафіду. При ковтанні кристали викликають роздратування і набряк слизової рота, а також блювоту і сильний біль. Хоча диффенбахії не повинні бути смертельними, вони можуть заподіяти вашому вихованцеві сильний дискомфорт.

Спатифіллум

Ці тропічні рослини, що відрізняються білими квітами, найкраще ростуть в тіні і дійсно можуть додати трохи родзинки вашого будинку в період їх цвітіння. Ці рослини цвітуть двічі на рік; при регулярному годуванні протягом вегетаційного періоду і в теплому і вологому середовищі вони будуть процвітати.

На жаль, спатифиллум також містить кристали оксалату кальцію, які викликають сильний дискомфорт у собак і кішок, особливо різновиди Мауна-Лоа . Цей великий сорт, який може вирости більше півметра заввишки, викликає роздратування і блювоту у тварин при ковтанні. Хоча вживання цієї рослини не повинно викликати гостру ниркову недостатність у кішок, тримайте їх у захищеному місці свого будинку.

цикламен

Цей рід тропічних рослин цвіте яскравими великими квітами; верхня і нижня сторони їх листя різного кольору, і їх рожеві, червоні, білі або пурпурні квіти надзвичайно привабливі.

Квітки і коріння цикламенів ростуть з бульб, в основному кулястої форми, і саме ці бульби роблять рослини особливо небезпечними для домашніх тварин. Якщо жувати або проковтнути будь-яку частину рослини, це може викликати рясне слинотеча, блювоту і діарею у вихованця, а вживання великої кількості бульб може викликати порушення серцевого ритму, судоми і навіть смерть.

Алое, що має безліч позитивних лікувальних властивостей, парадоксальним чином може бути досить токсичною, якщо його їдять домашні тварини. Екстракти алое зазвичай використовуються для боротьби з роздратуванням або загоєння пошкоджених тканин. Цей суккулент з зубчастими листками і характерним запахом також є відмінним декоративним кімнатною рослиною.

Хоча місцеві лікувальні властивості алое дуже корисні для людей, воно може викликати серйозний дискомфорт, якщо його проковтнуть домашні тварини. Алое містить глікозиди антрахінону – проносні речовини, що викликають блювоту і діарею. Вживання алое може викликати депресію, анорексію, зміна кольору сечі і навіть тремор у домашніх тварин.

каладіум

Як і диффенбахії, каладиум має невеликі гострі кристали, які можуть нашкодити тваринам. Листя у формі серця – дуже ефектні, але при попаданні всередину вони викличуть сильне роздратування і біль в будь-яких дотичних областях, а також проблеми з травленням.

Зверніть увагу на такі ознаки, як слинотеча або розчісування морди. Кристали оксалату кальцію викликають біль, слинотеча, блювоту й утруднення ковтання. Переконайтеся, що каладиум недоступний для ваших вихованців.

монстера

Одне з наймодніших кімнатних рослин, яке широко використовується в домашньому декорі завдяки своїй приголомшливою тропічної листі. Монстери не вимагають особливого догляду, що робить їх привабливим доповненням до будь-якого дому. На жаль, рослина містить нерозчинні оксалати кальцію, що робить їх дуже токсичними для кішок. Симптоми включають печіння губ і рота, рясне слинотеча, набряк порожнини рота і блювоту.

толстянка

Рослина, також відоме як «грошове дерево», є суккулент, який легко вирощувати і яке, як вважається, приносить удачу своїм власникам. Для нього характерні темно-зелені м’ясисті листя і товсті, схожі на дерево стебла. Існує кілька різновидів рослин, що належать до сімейства Crassula. На жаль, ці рослини дуже токсичні для кішок, собак і коней, викликаючи такі симптоми, як блювота, летаргія, депресія і порушення координації рухів при ковтанні.

сагова пальма

пальми Саго – це красиве тропічна рослина, яке може творити чудеса з якістю повітря в приміщенні. Їх унікальна структура робить їх прекрасним акцентом в інтер’єрі. Однак у цих рослин є древній захисний механізм, вони містять токсичну речовину ціказін. Проковтування будь-якій частині рослини може викликати блювоту, діарею і навіть печінкову недостатність і смерть.

англійська плющ

У англійської плюща маленькі загострені листя, і він виглядає дуже витончено. Воно стало популярним як кімнатна рослина, що вирощується в підвісних кашпо, завдяки своїй чудовій драпіровці.

Ця ж особливість може зробити його привабливою закускою для цікавих котячих, що може бути надзвичайно небезпечним, оскільки англійська плющ токсичний для кішок. При ковтанні він може викликати широкий спектр симптомів, включаючи слабкість, блювоту, набряк горла, надмірна слинотеча, дерматит, висип і атаксія.

стрелиция

“райська птиця” – тропічні рослини, які ростуть в Південній Африці. Вони стали популярними як кімнатні рослини через свою велику листя і приголомшливих оранжево-синіх кольорів, що нагадують птахів. Цікаво, що найпривабливіша частина рослини – квітка – також є найбільш токсичною, через що містяться дубильних речовин і синильної кислоти.

Симптоми отруєння включають рясне слинотеча, прискорений пульс, утруднене дихання, м’язовий тремор, а в тяжких випадках – смерть. Якщо вчасно звернутися за ветеринарної допомогою, собаки, які постраждали від отруєння, можуть повністю одужати.

В кінцевому рахунку, хоча ці кімнатні рослини вважаються токсичними для кішок і собак, вони можуть мирно співіснувати з вихованцями в залежності від індивідуального темпераменту і схильностей тваринного. Як власник домашньої тварини, вам вирішувати, які рослини ваша тварина буде ігнорувати, а якими наполегливо цікавитися.

ВАМ МОЖЕ СПОДОБАТИСЯ