4 Речі, які на думку дитячого психіатра, треба перестати говорити своїм дочкам –

Доктор Леа Лис, дитячий психіатр, автор книги «Справжній розмову з дітьми» розповідає – які надзвичайно згубні вираження ми повинні перестати говорити своїм дочкам і чому.

1. «Ти маєш гарний вигляд».

Чому це проблематично: якщо хочете похвалити дочка, ніколи не варто зосереджуватися на її зовнішності, оскільки це формує неправильне уявлення про те, що дійсно цінно. Натомість зосередьтеся на конкретних рисах її характеру. Наприклад, ви можете сказати: «Ого, ти вибрала дуже гарне вбрання!» або «Ти виглядаєш такою впевненою!». В цьому випадку ви озвучуєте аспекти, якими дівчинка може сама “керувати”, а не те, що їй змінити складно або взагалі не під силу.

2. «Іди, обійми дядька Сашка!»

Чому це проблематично: всіх дітей ще в ранньому віці, але особливо, дівчаток, потрібно вчити усвідомлювати особисті межі свого тіла і їх недоторканність для сторонніх. Тому, коли улюблений дядько стоїть з розкинутими руками, важливо надати дочки можливість вибору – хоче вона обійняти його чи ні. Якщо ви помічаєте нерішучість дитини, запропонуйте альтернативне вітання (наприклад, рукостискання або ляпас по долоні) або скажіть, що можна просто привітатися.

Чи не надаючи на дівчинку тиску, ви вчите свою дочку тому, що вона завжди сама визначає для інших свої кордони, навик, який особливо цінний в підлітковому віці.

3. «Я пишаюся тобою».

Чому це проблематично: здається досить нешкідливим, правда? Не зовсім. Дівчинка, звичайно, радіє такій похвали. Але, коли вона безпосередньо пов’язує свою радість і успіх з вашою гордістю, дитина може почати пригнічувати свій внутрішній творчий потенціал або впевненість в собі.

У вас найкращі наміри, коли ви говорите «Я так пишаюся тобою!», але важливо переключити увагу з того, що подобається саме вам , на акценти, які дають їй привід самої пишатися собою . Спробуйте: «Ого, ти, мабуть, так пишаєшся собою», щоб показати, що у дівчинки є власний компас і вона не потребує схвалення інших, щоб бути успішною в чомусь .

4. «Мені потрібно схуднути».

Чому це проблематично: майже кожен з нас, в тій чи іншій мірі, незадоволений своїм тілом. Але, якщо проявляти своє розчарування на очах у дітей, особливо дівчаток, в довгостроковій перспективі це може призвести до проблем з самовосприятием і порушенням харчової поведінки.

План краще: обговоріть з дітьми переваги здорового харчування, і поговоріть про всі чудових речах, які може робити наше тіло (танцювати, співати, швидко бігати на дитячому майданчику і т. д.).

ВАМ МОЖЕ СПОДОБАТИСЯ