4 Благородні істини – безкоштовні статті по Релігії

Перша Шляхетна Істина (Дуккха арьясачча) зазвичай майже всіма вченими перекладається як "Шляхетна Істина Страждання", і тлумачиться, як значуща, що життя, відповідно до буддизму, це тільки лише страждання і біль. Як переклад, так і тлумачення надзвичайно.

Чотири Благородні Істини

Чотири благородні істини

«До величі є тільки один шлях, і цей шлях проходить через страждання».
Альберт Енштейн

Небагато людей в нашому світі замислюються, чому їхнє життя перетворюється в біль, страждання, втрати, в погоню за матеріальним добробутом. Що треба зробити, щоб страждань не було в їхньому житті? І мало хто починає шукати відповідь на це питання, швидше за людина бачить причину його страждань в тому, що хтось інший хоче, що б він страждав і був нещасливий.

Прийшов час, коли необхідно кожному живе на землі.

Чотири Благородні Істини Буддизму

Хто я? Навіщо я живу? Для чого я народився? Як з’явився цей світ? В чому сенс життя?
Коли людина стикається з такими міркуваннями, він починає шукати відповіді в існуючих концепціях самовдосконалення.

Всі напрямки дають певні тлумачення та рекомендації як отримати відповіді на подібні питання і вирішити внутрішні сумніви і пошуки: хтось радить вірити, хтось служити, хтось вивчати або осягати, накопичувати досвід.

У цій статті ми розглянемо одну з концепцій саморозвитку.

Чотири благородні істини

Незважаючи на багату і дуже об’ємне спадщина буддизму, всі вчення Будди сконцентровано в так званих "чотирьох благородних істинах":

Життя є страждання
У страждання є причина
Страждання можна зупинити

Є спосіб зупинити страждання

Можливо, Вас здивує, наскільки все на перший погляд просто й невигадливо. Ніде не говориться про те, у що треба вірити, які обряди виконувати і по яких днях постити.

Причина в тому, що кожна людина йде по життю своїм, оптимальним.

Істини, які можна назвати благородними

Перша благородна істина

І що таке Шляхетна істина про страждання? Народження – це страждання, старіння – страждання, хвороба – страждання, Розставання з коханими – це страждання, Неотримання бажаного – страждання.

Коротко кажучи, п’ять груп уподобань є страждання.

Це Шляхетна істина про страждання: Ось такими були бачення, розуміння, мудрість, світло і знання речей, про які я не чув раніше. Ця Шляхетна Істина повинна бути повністю збагнена через розуміння страждання: Такі.

Шляхетний вісімковій шлях

Дуккха (страждання), її виникнення, її припинення, і шлях її припинення є Чотирма благородні істини, «відбитками слонових ніг», які містять в собі всі основні принципи вчення Будди. Можливо, ризиковано сказати, що якась одна істина важливіше інших, так як вони пов’язані один з одним як одне складне ціле.

Але якщо ми виділимо одну істину як ключ до всієї Дамм (вчення), то це було б Четверта Істина, істина про шлях, шлях до припинення страждання. Це – Шляхетний.

Істинне і хибне страждання

Істинне Я на противагу пасток розділяє его

Можна вірити ментальному судження, що я – не тіло, не думки і не емоції. Але це не допомагає зруйнувати «я» – адже на ньому заснована вся наша жизнь. Хвороби і здоров’я, горе і радість ми переживаємо через тіло. Думки, як нам здається, виникають в голові, емоції і почуття, які роблять життя живої і насиченою, відчуваються всередині тіла.

Коли ми говоримо «я», «моє», то маємо на увазі сім’ю, навчання і роботу, захоплення, досягнення і розчарування, минуле, думи про майбутнє – всю свою особисту історію, свої.

Істина десь в мозку, розумі й серці

Одного разу людина, яка шукає сенс життя, сказав собі:

– Я людина, істота розумна, тому я повинен знайти істину і пізнати її.

Він перепробував всі доступні йому способи для того, щоб знайти шукане, але так і не досяг бажаного. Тоді він сказав собі:

– Я шукав істину навколо себе, у всякому предмет і занятті, що опинялися у мене під рукою, і не знайшов її. Я опанував десятком ремесел. Став майстерним майстром у багатьох заняттях.

ВАМ МОЖЕ СПОДОБАТИСЯ